Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit lehetne,kellen...

Szerintetek mit lehetne,kellene még megnézetni,vagy kihez kellene fordulnom?Többi lent.

Figyelt kérdés

El akarok menni vérvételre mert a mentális egészségem már jó sok ideje hanyatlásnak indult és nem javul hiába kezelnek,sok mindent elfelejtek és sokszor képtelen vagyok figyelni és gondolkodni,motiválatlan vagyok és szorongok ezt ki akarom vizsgáltatni.


Már 9. éve járok Pszichiáterhez,eddig 4-nél voltam és kb 5-10 közötti fajta antideprenszánst és nyugtatót probáltam már ki, egyik sem hatott,mind a 4 orvos ugyan arra kezelt,szociális fóbia,szorongás és pánik betegség,eddig sikertelenül kivéve a pánik betegséget,az elmúlt.


Én arra gondolok meg úgy is érzem hogy ez fordítva van mint ahogy az orvosok gondolják,tehát nem az van hogy szociális fóbiám van,szorongok és azért nem tudok figyelni,gondolkodni,megjegyezni dolgokat, hanem azért szorongok és nem tudok emberek közé menni mert elfelejtek dolgokat,nehezebb gondolkodás zavartabb esetleg nem összefüggő kommunikációt eredményez ami végett kinevetnek,rosszul intézek el valamit,ha elfeljtek valamit megszólnak,megsértődnek stb és a sok negatív inger, "élmény" végett szorongok és vagyok motiválatlan,ezért nem akarok emberek közé menni stb.


Az eddigi sikertelen kezelés miatt szeretnék most inkább vérvételre menni,mert a diagnózis felállításához a velem folytatott beszélgetés/ki kérdezés épp a figyelmem és memóriám végett lehet (újból,legalábbis szerintem) pontatlan,helytelen diagnózist állítana fel az orvos.


Olvastam hogy mentális egészség támogatására a B vitaminok,D-C vitamin,Magnézium,+cink,szelén stb jótékonyak,a különféle hormonok pajzsmirigy,mellékvese stb pedig befolyásolják a mentális állapotot.


Fizetős vérvételre szeretnék menni,vannak csomagok,+ választhatok hogy mit szeretnék megnézetni.

Fent felsoroltakat tehát B vitaminok D és C vitamin Magnézium cink és szelén,teljes pajmirigy és mellékvese hormonokat is megnézetném,de mi lehet még ami befolyásolja vagy valamilyen köze van a mentális állapothoz és persze vérből kimutatható az értéke!?Vagy ha van olyan vizsgálat amire még érdemes lenne elmennem a fent felsoroltak végett?!

Előre is köszönöm a segítő válaszokat! 34F



2022. aug. 17. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvostól kérhetsz labor beutalót és elmondhatod ezeket a panaszaidat. Vitaminszintet nem szoktak nézni államiban, de sok mindent igen és akkor azért már nem kell fizetni. Máj és vesefunkciót is kérj és ilyen memóriaproblémák mellett szerintem egy neurológiai vizsgálat is indokolt lenne.
2022. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Te, neked nem alacsony a vércukrod , szimplán?? Ugyanilyen tüneteket okoz!!

Nekem is ez van. volt... :)

Az antidepit úgy osztják mint a cukrot, nekem sem jött be. Azt mondják a sport az ami igazából segít : levezeti a feszkót, stb.. pszichiáter mondta..

Vagy simán csak born-out szindrómád van-kiégtél- vagy valami poszttraumás stressz.. bár nem ez volt a kérdés bocsi:)

Engem , enyhébb tünetekkel, húszévesen..menedzser-szűrésre is küldtek..

Endokrinológus látott már? mert simán lehet a pajzsmirigyed vacakol..

Jobbulást!

2022. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!nagy labort majdnem évente szoktam csináltatni,1 csillag van csak a vérképemen az a húgysav más eltérés nincs.Neurológusnál 1 nél voltam eddig 2 alkalommal,egyszer csináltatott egy Koponya MRI angiot ami negatív lett.

Egyébként ő is úgyan azt mondta mint a 4 pszichiáter de hozzá teszem látta az akkor még 4-5 éves pszichiáterek által írt korelőzményt+ valóban jelen is vannak a tünetek szorongás stb,csak hiába írnak fel rá bármit nem múlik el.

2022. aug. 17. 13:38
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm hogy írtál.Nem baj ha nem a kérdésre adsz választ így 9 év sikertelen kezelés után bármi valós,összefüggő ötletet nagyon szívesen fogadok és olvasok el!

Vércukrom jó a nagylaborok szerint,nekem a sport sem segít,akkor még erősebbek a fent említett mentális tünetek,elképzelhető hogy kiégtem,de elvileg azt is antidepivel kezelik,valmelyiknak a 10 közül csak hatni kellett volna.

Tervezek elmenni endokrinológushoz,a TSH-m jó tartományban van de olvastam hogy ritka esetekben lehet jó a TSH és a többi lehet rossz + a családban van pajzsmirigy beteg pontosabban anyukámnak túlműködik,meg is műtötték ez végett,úgy hogy simán lehet hogy megörököltem.

2022. aug. 17. 13:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azertxne várj csodátxegy vervételtől.inkabb a psz.gyógyszereidet kéne jol beállítani szvsz....
2022. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az orvosaidban vagy benned ADHD (figyelemzavaros típusú) gyanú nem merült még fel? Mert én arra gondoltam először azok alapján, amit írtál, főleg ez a rész miatt: "Én arra gondolok meg úgy is érzem hogy ez fordítva van mint ahogy az orvosok gondolják,tehát nem az van hogy szociális fóbiám van,szorongok és azért nem tudok figyelni,gondolkodni,megjegyezni dolgokat, hanem azért szorongok és nem tudok emberek közé menni mert elfelejtek dolgokat,nehezebb gondolkodás zavartabb esetleg nem összefüggő kommunikációt eredményez".
2022. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Még azt hiányolom, hogy pszichológus vagy pszichoterápia nincs, nem volt? Mert igazából az adná a lelki gyógyulást.
2022. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5. köszönöm a válaszod.

Nem várok csodát tőle,arra gondolok konkrétan hogy a pajzsmirigyemnél amit eddig nem néztek nagyon eltér és ha azt kezelik jobb lesz.a gyógyszereket lassan egy évtizede probáljuk beállítani eddig jóformán sikertelenül.


6.köszönöm a válaszod.

Nagyon jó a felvetésed és igen felmerült, most amit legutoljára felírtak(kb 1 éve) antidepit ez ADHD-ra is jó és depressziót is kezelnek vele,ez a gyógyszer az egyetlen ami hozott egy kis változást,elmúlt a pánikbetegségem meg a depresszióm, és szociális helyzetekben addig pontig míg nem kell komolyabb komunikációba kezdenem határozott tudok maradni rövid ideig,nem szorongok annyira.

Speciális kivizsgálára még nem jutottam el,a szétszortságom végett nem akarok felvezetni BP-re,a szociális fóbiám végett hosszabb ideig nem bírnám a tömegközlekedést,szüleim túl idősek hogy felvigyenek,egyke vagyok,barátaim pont ez végett nincsenek vagyis olyan aki hajlandó lenne felvinni, és egyenlőre még csak ott foglalkoznak ilyennel,de felakarok jutni,és keresem rá a megoldást.


7-es,Köszönöm a válaszod!

Pszichológust nem tartom jónak,legalábbis nekem nem sokat ért,egyszer próbáltam pár alkalommal és nem hozott javulást, de a pszichoterápia az jó ötlet,de még nem állok rá készen,összeszedtebbnek kell lennem,nem sokat érnék azzal ha elmennék megmondaná mit csináljak és elfelejteném nem jó értelmezném stb.a pszichémmel már elég sokat foglalkoztak,és eddig sok idő alatt nagyon kevés a javulás.


Először kizárnám a szervi bajokat,ezzel még annyit nem foglalkoztam,most egyenlőre amit egy vérvételből ki lehet deríteni ezen a téren azt mindent meg akarok nézetni.


Köszönöm a válaszokat.

2022. aug. 17. 15:39
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
48%

Tudom, hogy hihetetlen, de a mai fiatalok között járványszerűen terjedő mentális gebaszok szinte kivétel nélkül a táplálkozáshoz köthetők. Pontosabban azokhoz az élelmiszernek látszó tárgyakhoz, amiket táplálkozás címén magunkba tömünk.

Keress meg, megbeszéljük.

2022. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
65%

Kedves lepontozók!

A kérdező engedelmével idemásolom a levelének egy részletét.


"Az tény hogy az étrendem nagyon össze vissza,és szinte nem is tartalmaz normálisnak mondható ételt,sok a mirelit és a gyors kaja,hamburger pizza stb,ez leginkább azóta áll fent amióta elköltöztem kb 6 éve.


Előtte Anyukám figyelt erre tehát nem volt mirelit,nem volt gyors kaja,sok zöldség,sok föttétel,sok gyümölcs,házi jellegű ételek és sorolhatnám...igaz "tudományos" alapon nem nézett utánna miből mennyit kellene be vinni naponta, de annak ellenére hogy törekedett a helyes táplálkozásra még akkor is rossz volt a mentális állapotom,de megközelítöleg sem ennyire!tehát nyugtázom azt amit írtál.

Azért nincs a régi otthoni konyha vezetve mert az élettársam nem tud rendszerezett konyhát vezetni,nem igazán tud főzni,meg nem is szeret,leginkább a táplálék kiegészítő lenne a legkézenfekvőbb,de már már annyira rosszak a napjaim hogy ha kell kezembe veszem a konyhát és megpróbálom én megoldani."


Mint látható, pontosan a táplálkozás vezetett a jelen állapotához. Ideje felébredni! A mai ember messze nem azt eszi, amire vakamikor termett. Azt eszi, amit a tömeggyártás elő tud állítani. Az pedig nem kedvez a bélbaktériumoknak. Az sem, amit nem eszünk meg, mint pl a zöld növényi rostokat. Vegyük ezt példaként. Megszünk egy nagy marék zöldet az ebédhez, a cellulózbontó bacik azonnal munkához látnak. Lebontják a cellulózt, közben cukrokat állítanak elő, melynek egy része a sorban utánuk következő bacik táplálására fordítódik, más része minket táplál. (A szervezet csak a cukrokból tud energiát előállítani) Ezek a bacik is lebontják az ő reszortjukba tartozó élelmi rostokat, majd továbbadják a többieknek. Mint egy gyári futószalag. Minden dolgozó elvégzi a munkadarabon az ő feladatát. Ha valamelyik nem, vagy nem jól végzi, a végeredmény egy hibás, selejt, használhatatlan termék lesz. Ha a dolgozó nem kap enni, nem fog helytállni a termelésben, a vége csupa selejt lesz. Ha a bacijaink nem kapják meg az őket megillető bánásmódot, nem tudnak ellátni minket a jól-létünkhöz szükséges anyagokkal. Ha pl nem eszünk zöld növényi rostokat, a sor elején álló cellulózbontó bacik egyszerűen éhen halnak, és bukik az egész mutatvány. Ha cukrokat eszünk, egy sor baktériumtörzsnek vesszük el a munkáját, és megfosztjuk magunkat az általuk előállított hormonoktól. Ha antibiotikumokat ír fel az orvos, ugyancsak megritkult, vagy részlegesen kipusztult bélfóra lesz az eredmény, ami megint csak a szerveezet hibás működéséhez fog vezetni. Példaként említem a szerotonin nevű boldogsághormont. Ennek a 90%-a a béltraktusban képződik. Hiányában letargia, depresszió lép fel. Rohangálhatunk az antidepresszánsért, holott csak a Dialister törzset kellene helyrepofozni megfelelő táplálkozással.

És a bélflóra felborulásának legfontosabb hátrányát, ami kérdező panaszait okozza, még nem is említettem. De azt most előbb megbeszélem vele, privátban folytatva.

2022. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!