Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos írhat fel altatót?

Háziorvos írhat fel altatót?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy ha stresszes vagyok nem tudok rendesen aludni kb. óránként felébredek arra, hogy feszít a mellkasom, hányingerem van stb. Volt már, hogy nem is aludtam egyáltalán és másnap nem tudtam elintézni a dolgomat annyira rosszul voltam. Mindenhogy próbálok megnyugodni de nem sikerül.

Szeptembertől egyetemre kell járnom és már félek, hogy mi lesz ha nem tudok bejárni, nem tudok koncentrálni a tanulásra az alváshiánytól. Meg messze is van az iskola és félek az utazástól.

Ha háziorvoshoz elmegyek ezzel, tud adni valamit esetleg altatót, enyhe nyugtatót? Hogy legalább aludni tudják ne kattanjak be



2022. aug. 18. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Persze.
2022. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Sport, jóga, egyéb relaxációs tevékenysegetcnem csinálsz?


Nem jó dolog ráfüggni az altatóra ilyen fiatalon...

2022. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell egyből vényköteles altatóval kezdeni, vehetsz teát és gyógynövényes altatókat is, kérdezd meg a patikában, gyógynövényboltban.
2022. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sportos ember, próbáltam meditálni ilyen relaxációs zenére de nekem annyira nem segített mert miután abbahagytam megint jött az idegesség. Nem szeretnék rászokni nem úgy szedném mint a cukorkát de ha nem tudok aludni rendesen akkor bejárni se fogok tudni, mert rosszul leszek.
2022. aug. 18. 15:26
 5/18 A kérdező kommentje:
3: Hidd el próbáltam már mindent gyógyteákat, valeriánát, magnéziumot, vitaminokat nagyon enyhe hatásuk van a nagyon erős stresszre ez nem elég.
2022. aug. 18. 15:28
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Valerianat szedhetsz vény nélkül. Gyógynövény alapú, de elég hatékony. Gyógyszertárban vagy drogériában meg tudod venni.
2022. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Valeriána nem segített nekem sajnos. 😔
2022. aug. 18. 15:38
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Menj el pszichiáterhez. Kideríteni h mi okozza ezt nálad. Nem a tünetet kell kezelni hanem az okot megszúntetni.
2022. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is Zolpidemet szedtem egy ideig pont ugyanilyen probléma miatt. Függőséget okoz, hozzászoksz, emelni kell az adagon, nem jó. Arról nem is beszélve, hogy a hosszútávú szedése Alzheimert okozhat. :( Nekem az idő megoldotta a problémát...

Olyan sokszor hagytam ki alvást, olyan sokszor voltam nyúzott, figyelemzavaros, stb, hogy végül is magától elmúlt. Szerintem felfogta az agyam, hogy sok lesz ez így. :D Kitartás.

2022. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi okozza de azt nem lehet megszüntetni sajnos. 😔

Egyébként úgy gondoltam, hogy nem mindennaposan szedem csak ha nagyon muszáj, hogy ne szokjak hozzá, régen a frontint is úgy szedtem és nem lettem függő tőle de megértem azt aki igen, mert nagyon jól tud esni ha az embernek nehéz időszaka van.

Sokszor gondolkozok rajta de én már nem tudom mi lenne a helyes megoldás, hogy az ember ne érezze magát folyamatosan szarul és gyógyszerfüggő se legyen. 😔

2022. aug. 18. 16:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!