Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy van ez a szégyennel...

Hogy van ez a szégyennel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Valaki egy bizonyos tettét szégyelli az egyik ember előtt, viszont másik ember előtt nem szégyelli. Mitől függ, hogy ki előtt szégyenkezik valaki?
2022. aug. 19. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sohasem szégyelltem a tetteimet. Viszont egy hete jártam egy orvosnál, mivel elégé fájt a gerincem. És kiderült hogy elég nagy a baj. Most műteni kelletsz majd. De viszont a feleségemnek nem mertem el mondani, mert elégé szégyellem, hogy meg kelletsz műteni.
2022. aug. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármitől. A dolog súlyától, a másik emberrel való kapcsolattól, vagy a kapcsolatra gyakorolt hatástól való félelemtől és ezek kombinációjához.

Pld.

-Zsebre tettél egy rágót a boltban. A haveroknak viccesen meséled, anyádnak soha, mert nagyon kiakadna, egy barátnak elmondod, és hozzáteszed soha nem fordul elő többet, mert hülyeség volt.

-Védekezés nélkül szexeltél. Haveroknak eszedbe nem jut említeni, anyádtól segítséget kérsz, barátnak megemlíted, hogy volt egy kis para, de csak vaklárma.

2022. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es Te tudod mit jelent a szégyen? Az, hogy egészségügyi gondod van, és kezelésre szorulsz, azon nincs mit szégyellni. Mondd el a feleségednek minél hamarabb! Nem fogja érteni, hogy miért titkolózol, és nem is tud segíteni így, pedig nyilván kellene, ha ilyen súlyos a helyzet.
2022. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as válsz író! Én voltam az 1-es! És igen is szégyelni kell. Mert ez az igazi szégyen, hogy egészségügyii ellátásra szorulok. Nekem igen is nagy szégyen!
2022. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!