Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Truman show OCD?

Truman show OCD?

Figyelt kérdés

Valakinek volt már ilyen vagy ilyesmi gondolatokkal tapasztalat?


Hogy lehet leküzdeni?



2022. aug. 19. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz pontosan? Hogy te is azt gondolod, amit a Truman show c. filmben élt meg a főszereplő, hogy egy film az életed és ettől a gondolattól nem tudsz szabadulni?


Nekem is volt egy időszakom kamaszkoromban, szerintem ráadásul még mielőtt láttam volna ezt a filmet, hogy azt képzeltem, hogy folyamatosan figyelnek és valahol létezik egy nagy könyv fönt az égben, ahova minden tettemet, nézésemet, sőt, gondolatomat is felírják.


Nekem elmúlt az idő múlásával, szóval tán neked is elmúlik majd. Miért zavar amúgy?


Amúgy szerintem a vallások által okozott lelkiismeret-furdalás okozhat ilyet, hogy Isten mindent lát és hall, mintegy felettes énként, ami aztán eluralkodik.


Szerintem amúgy ez nem is feltétlenül rossz, mivel engem ez pl. arra sarkallt, hogy ne tegyek rossz dolgokat, amikor meg is fordultak rossz dolgok a fejemben, szóval így meg pláne érdekel, hogy téged miért zavar az, ha azt képzeled, hogy egy filmforgatás az életed?

2022. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tetszik a hozzászólásod, hasonlóan élem meg én is.


Az igazság az, hogy nem gyakori ez a gondolat, főleg nagyon stresszes időben szokott átfutni rajtam, Viszont teljesen a tudatában vagyok, hogy butaság, amolyan kényszergondolat szerűség.


S hasonló gondolatokkal nyugtató magam én is, hogy akkor legalább jót teszek, azzal példát tudnék mutatni stb. 😀

2022. aug. 22. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Szuper! Ráadásul eszembe jutott egy barátnőm, akivel egyszer erről beszéltünk, mert én is rácsodálkoztam magamra, hogy azt képzelem, hogy valaki csak engem figyel, erre az a barátnőm azt mondta, hogy ő viszont mindig úgy élte az életét, mintha az egy színházi darab lenne színpadon, ő maga viszont a színpad széléről nézi a saját életét, ami szerintem amúgy sokkal furább, hiszen akkor részt sem vesz a saját életében, nem úgy, mint te vagy én.


Hány éves vagy amúgy, kérdező?

Mondjuk nem emlékszem, hogy nekem mikor múlt ez el, de még érdekesebb szerintem az, hogy miért alakulnak ki egyáltalán ilyen képek emberek fejében a saját életükről, mint neked, a barátnőmnek vagy nekem...

2022. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
32
2022. aug. 23. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!