Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyávaság vagy bátorság,ha...

Gyávaság vagy bátorság,ha feladom?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök az egyetemmel, már az egészségem is ráment( depresszió,pánikroham stb...). Mindig úgy voltam vele,hogy küzdeni kell,nem feladni, meg ha elvégzem dr leszek stb. De most eljutottam addig,hogy nem bírom tovább. Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Persze soha nem lennék rá képes, csak sajnos már ennyire ráment az egeszsegemre. Ér annyit az egész, hogy egy jó végzettségem legyen? Mikor nem gyávaság feladni? Ahhoz is bátorság kell,hogy elismerd,nem megy valami. Fontolgatom,hogy kimegyek külföldre. "Új életet" kezdeni. Szégyenlem a barátok,család előtt is, hogy anno a gimiben szín kitűnő tanulóból ez lett. Egy csak érettségivel rendelkező pánikbeteg. Tényleg számít annyit egy végzettség,hogy tovább kuzdjek érte? Számít annyit az évek munkája, tanulása, hogy ne adjam fel?

2022. aug. 20. 14:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
Szász Marci is feladta.
2022. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ hány év van még. Ha nagyon a végén jársz ne add fel, de ha még több év akkor jobb, ha valami olyat csinálsz amit szeretsz. Mivel akarsz foglalkozni? Ahoz kell a dri cím vagy csak szülői nyomás?
2022. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
1.5 év lenne vissza, de az a baj,hogy lelkileg egy roncs vagyok. Hiába tudom,hogy csinálni kellene tovább, úgy érzem, nem bírom. És ezt a sokadik bukás/ megpróbáltatás után írom. Semmit sem adnék fel pl qz első kudarc után. De most sokadjára eljött az a pont
2022. aug. 20. 14:37
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Az egyetem fontos, a dr nem feltétlenül. Mit tanulsz, mióta, mennyi van hátra? Lehet halasztani, a mentális egészségedet rendbe rakni, szakot váltani, elmenni Erasmusra. Nem csak a 2 véglet létezik!
2022. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Volt tanár kollegám, aki alternatív iskolában úgy tanított, hogy nem volt meg a diplomája. Talán neki is 1-2 év kellett volna még a diplomáig. És szó szerint ugyanúgy, ugyanazért voltak problémái neki is, mint neked. Baromi okos is volt, az egyetem hozta ki ezt az egészet belőle.


Szerintem MOST ne erőltesd. Nem tudhatod, mit hoz a jövő, lehet, hogy két-három (de akár tizenkét-tizenhárom) év múlva játszi könnyedséggel be fogod tudni fejezni.


Addig sz.rd le nagy ívben (tudom, nagyon nehéz ezt bármelyik életkorban megtenni, de a te életkorodban pláne), hogy ki mit gondol. Akárki. Akár a szüleid, akár a barátaid, akár a tanáraid, akár az egyetemi társaid. Válts, csinálj vmi tök mást. Hogy itthon vagy külföldön, az mindegy.


Az is lehet, hogy simán más utad van, nem ez a megfelelő egyetem. (Még ha most úgy tűnik is, hogy az.) Lehet, hogy egy másik egyetemet el akarsz és el tudsz majd végezni könnyen (vagy könnyebben).


Én ilyen körülmények között biztos, hogy abbahagynám.


(Nagyon távolról tudok is kapcsolódni. Két szakos bölcsész voltam. Az egyik szakomat le akartam adni, mert ez pont akkor volt, amikor már le lehetett. Akkor nem tettem meg, bár nekem nem voltak szorongásos problémáim miatta, szimplán nem szerettem. Akkor az akkori párom rábeszélt, hogy fejezzem be. Teljesen felesleges volt. Hiába van kiváló (vagy kitűnő vagy jeles, mittómén) értékelésű diplomám, azzal a szakommal soha semmit nem kezdtem és nem is tudok belőle semmit, be sem szoktam vallani, hogy van.)

2022. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

Jézusom, hát nem látod? Ezért lettél ilyen, szín kitűnő, megfelelési kényszer a barátok, család előtt, úgy érzed csak akkor érsz valamit ha a tanulmányaidban jo vagy, és diplomád lesz. Teljesen kiégtel, és ez teljesen érthető, félre ne érts nem a te hibád, valószínű a szüleidé, hogy ilyen gondolkodásmódot neveltek beléd, de szomorú, hogy ilyen mélyre jutottál ezek miatt és még mindig csak magadat hibaztatod és megfelelni akarsz.

Két opciód van, 1: elmész egy pszichológushoz, odafigyelsz magadra és magadért csinálod meg az egyetemet mert te szeretnél dr. lenni, vagy 2: ugyanúgy elmész pszichológushoz, figyelsz magadra és magadért, mert neked igazából ez nem célod, nem vágyad otthagyod az egyetemet.

2022. aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Orvosit. Mivel tobbszor csúsztam,volt,hogy passzivaltattam,kulfoldre mentem. Volt,hogy itthon dolgoztam(teljesen más téren), szóval kb mindent kipróbáltam, hogy időt adjak magamnak. Mindig újra nekirugaszkodtam a nem sikerult tantargynak, újra és újra, mégse lett eredménye. És most jutottam el odáig,hogy nem tudom,érdemes-e még ezt tovább csinálni(8 éve tart)
2022. aug. 20. 14:48
 8/26 anonim ***** válasza:
29%
Ezt a dr. dolgot sehogy nem bírom felfogni. A kérdező csak a 7-es válaszban írja, hogy orvosira jár. De akkor sem lesz doktori címe. Akkor ő orvos = doktor lesz. A doktori cím azt jelenti, hogy valaki egy bármilyen tudományágban szerez egy magasabb fokozatot. Kevesen tudják, de az orvosit végzett orvosok (doktorok) kis dr.-rel írják a nevüket (dr. X. Y.). A nagy betűvel írt Dr. (Dr. X. Y.) jelzi azt, hogy nekik egy magas(abb) tudományos fokozatuk (is) van.
2022. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
Akarsz te egyáltalán orvos lenni?
2022. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

9

Jogos. A fő kérdés.

2022. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!