Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiszel az eutanaziaban?

Hiszel az eutanaziaban?

Figyelt kérdés
En igen , mert nem hiszem hogy szenvedni kell amikor az elviselhetetlen. Szerintem aki lelkileg szenved es akar onmaga is artalmas magara arra is ki lehetne terjeszteni talan akkor nem lenne annyi ongyilkossag. Legalis lenne

2022. aug. 23. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Egy kifejezetten pozitív dolog lenne a bevezetése (indokolt esetben). Ráadásul az alanyon kívül a társadalom is profitálna belőle.
2022. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Igen. Egyetértek veled. Emberséges megoldás a hiábavaló szenvedés helyett.
2022. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem, az aktív eutanázia ellenkezik a hitemmel.
2022. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

No igen, a hit mindig is gátja lesz az erkölcsileg helyes cselekedeteknek. El sem merem képzelni, milyen magas szinten tartanánk már nélküle.

Aki nem örül annak, ha egy szerette békében mehetne el az elviselhetetlen fájdalmak és ordítozások helyett, azt én nagyon furcsának találom. És ahogy az első írta, mindenki nyerne vele.

2022. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

#4: Nem kell elviselhetetlen fájdalmak között lenni, vannak kiváló fájdalomcsillapítók. A passzív eutanáziát pedig elfogadom és ezt a jogszabály is megengedi. Kényszergyógykezelés sincs, nem tartanak életben súlyos betegeket, ha ők menni akarnak.

Az traumatizálná az orvost is, ha a gyilkos szerepét ráaggatnánk. Szerintem erre senki nem kötelezhető. 3-as voltam

2022. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Nehéz téma, én abban hiszek, hogy minden embernek joga van megszabadulni a fájdalmától. Nem ítélem el azokat az embereket sem, akikben hosszú ideig érlődött az öngyilkosság gondolata, végül megtették. Sajnálatos, hogy nem kaptak még időben megfelelő segítséget, de elítélni nem tudom őket.


Én orvosként nem tudnék megölni valakit, és az is kérdés marad, ismerve az emberiséget, hogy hogyan élnének vissza az ilyesmivel?


Ha valaki elviselhetetlenül szenved, akkor orvosi asszisztálás nélkül, saját kérvényre, hosszas elbírálás után kézhez kaphatja az illető az idegmérget, és ha úgy dönt, hogy a halált választja, akkor van lehetősége saját magának beadni. Egyedül ez lenne elfogadható, szigorú szabályozás mellett.

2022. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Sajnos van ismeretségi körömben aki többször végezni akart magával mert skizofrén és depi meg egy csomó testi baja van kb 10 éve és teljesen értelmetlenül szenved - szerintem. Sajnálom de megértem a vágyat hogy nem szenvedne tovább , Ilyen helyzetekben gondoltam eutanaziara,meg persze rak tarsai szörnyű hallani hogy egy 87 (!!) éves férfi megölte feleséget mert sajnálta de önmagát már nem tudta.itt is humanusabb lett volna valamivel békésen atsegiteni őket. Hat ennyit akartam bocsánat ha hosszú lett
2022. szept. 8. 00:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Rak és egyéb gyogYithalatlan bajok
2022. szept. 8. 00:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!