Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan viselkedjek a depresszi...

Hogyan viselkedjek a depressziós párommal?

Figyelt kérdés

Paromat egy gyerekkori trauma miatt kevert szorongásos és depressziós zavara van.

Magyarosítva- adhd=figyelem és a koncentráció gyengeség,zavar

+autizmus.

5éve alkotunk 1párt. Az utóbbi 1,5-2évben jöttek ki rajta ezek a "betegségek".

Azóta a kapcsolatunk zuhan a mélybe. Hiába bújom a netet és próbálkozok, egyszerűen nem tudom, hogyan kellene egy ilyen emberrel viselkedni. Én próbálok mindent megadni neki a kedvében járni de persze soha nem jó amit csinálok, mindig a veszekedés lesz belőle. Napokig hozzám sem szól, csak befordúl magának. Az utóbbi 1hétben nagyon fontolgattam a szakítást, mert saját magamat is lehúzom ezzel és rámegy a karrierem, munkám. Persze a szerelmem az első de nehéz nagyon egy ilyen emberrel együtt élni. Kérlek segítsetek, hogy mit hogy csináljak. Mire figyeljek mit tegyek és mit ne tegyek. Szeretem de kezdek besokalni.... Ha tudnám hogyan álljak hozzá talán menthető lenne ez az 5év.



2022. aug. 25. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Eléggé alapszabály az, hogy a rokonainkat, párunkat nem tudjuk kezelni, mert nem vagyunk szakemberek, plusz érzelmileg is érintve vagyunk. Úgy tudsz neki segíteni, hogy elterelgeted őt a megfelelő helyre.
2022. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Manócska1 ***** válasza:
nekem is hasonló a diagnózisom sajnos,ha gondolod írj rám hátha tudok segíteni.
2022. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Az autizmus és az adhd az vele született probléma. A szorogás és depresszió ami kialakulhatott később. De semmit nem tudunk rólatok, nem tudjuk mi történt a pároddal 2 éve ami kiváltotta ezt.

Járjatok el futni, sportolni az biztos nem fog ártani de ennél többet nem tud tanácsolni senki . Ha úgy érzed rámegy az életed ülj le vele megbeszélni a problémákat. Teljesen mindegy mi baja van attól még nem neked kell maximálisan alkalmazkodni. Ez egy kapcsolat amiben egyenrangú felek vagytok. Ha a beszélgetés nem hoz változást akkor jobb ha lelépsz mert 5 év helyett 6.7.8.9.10....éved megy el vele értelmetlenül. Egy dolog hogy szomorú meg szorong de ez nem ad okot arra hogy veled közözködjön meg veszekedjen.

2022. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Hogy értsd az ő döntése, hogy veled hogy viselkedik. Ezt nem lehet ezekre a kórképekre fogni.
2022. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
"Drágám, nem tehetek a depressziódról, de lassan rámegy a kapcsolatunk! Kérlek, gondold meg, hogy elmész szakemberhez, mert én nem tudom már meddig tudom ezt csinálni veled, és úgy látom, hogy bármit teszek, az nem elég jó neked!"
2022. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet ez így a semmiből jön de ami nálam úgyérzem segített az ADHDnál meg a depressziónál az az hogy nem iszok tejet egyáltalán,és kerülöm a tejtermékeket. na aztán lehet ez nem mindenkinél válik be :D
2022. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg normálisan lehetne fogalmazni.


"Paromat egy gyerekkori trauma miatt kevert szorongásos és depressziós zavara van.


Magyarosítva- adhd=figyelem és a koncentráció gyengeség,zavar


+autizmus."


Helyett:


"Páromnak kevert szorongásos és depressziós zavara, ADHD-ja és autizmusa van."


A kevert szorongásos és depressziós zavar, az ADHD és az autizmus három különböző diag.

2022. szept. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-et folytatva, hogy válaszoljak is a kérdésre.


Az ADHD-ra van kezelés. A kevert szorongásos és depressziós zavarra van kezelés. Az autizmussal nem tudom, hogy pontosan mi a teendő, de nyilván van rá kezelés.


Ergo szépen leültök és megbeszélitek: "Nyuszikám, három komoly diagnózisod van, tegyünk lépéseket és kezdjük el feltérképezni, hogy melyikkel mi a teendő. Terápia, gyógyszer, mindkettő."


Barátnőm pl. borderline szem.zavar mellett ADHD-s, az ADHD-ját szuper jól lehet kezelni.

2022. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a tréning sokaknak segített, egy figyelemzavaros srác tartja:

[link]

Mindenféle trükköket tanít, hogy ne vesszünk el a sok érdekes, jaj de szép az a virág, jé forr a víz? Mikor raktam fel?

Már ez lehet, hogy sokat segítene neki.

2022. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!