Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakmberhez fordulhatok...

Milyen szakmberhez fordulhatok, milyen terápiát vehetnék igénybe, ha elsősorban a nárcizmusom szeretném kezelni?

Figyelt kérdés

Klinikai szakpszichológus, pszichiáter stb.?

Egészséges önértékelést, fejlettebb érzelmi intelligenciát szeretnék, és képes szeretnék lenni a szeretetre, jól érezni magam az emberi kapcsolatokban, a kapcsolatokat önmagukért értékesnek tartani, ráhangolódni a másikra, szeretném a környezetem terheit enyhíteni, jobb emberré válni.

Van olyan pszichológus/pszichiáter, aki hajlandó és képes narcisztikusokat kezelni, és nem "menekül" az ilyen problémás betegtől, aki lehúzza lelkileg?

Milyen munkamódszerek várhatók ilyenkor, hogy néz ki, miből állhat a terápia?

Jártam már sématerápiára, de számomra elviselhetetlen volt az, hogy a klinikai szakpszichológus munkamódszerként néha a szüleim habitusát, szavajárását másolta, tükrözte felém. Ennek a megközelítésnek mi a terápiás haszna, célja?

Úgy érzem, hogy tisztában vagyok vele, ezek a minták milyen károsak, elégszer láttam, felismerem, ha én ezeket csinálom, de jó példát szeretnék látni-kapni, hogy én ne olyan legyek, ne úgy viselkedjek, ne úgy álljak másokhoz. Annyi minden van, amit nem tudok a kapcsolatokról, miért így kell ezt?



2022. aug. 25. 12:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter végzettségűeket kerüld. Még kl.sz.pszichológusok között is nehéz megtalálni a számodra megfelelőt, a pszichiátereket meg csak a fizikálisan betegeknek kéne fenntartani, mert akik csak egyszerűen rossz családi mintát, beidegződéseket hoznak, azoknak irtó káros, ha valaki be akar skatulyázni valami diagnózissal és gyógyszereket ír fel rá. Ez mindenkinek hosszú meló, leülni egy terapeutával, gondolkodni hónapokon keresztül, hogy most ez jó-e nekem, aztán felállni, otthagyni, mást keresni. De megéri. Senki nem fogja megmondani, hogy neked mi a jó, de én pl.kerülném azokat, akik módszereket erőltetnek. Fel fogod ismerni, ha végre valakivel működik és hirtelen világos lesz, hogy a többiekkel mi volt a probléma. Mert amíg nem tudod, hogy mi a jó, addig még nehezebb.
2022. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
17%
Amennyiben igazoltan nárcisztikus személyiségzavarod van, akkor arra nincs hatásos terápia. Sajnálom.
2022. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm szépen!

2. Akkor mit csináljak, húzzam le magam a wc-n?

2022. aug. 25. 16:57
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem tudtok olyan (akár angol nyelvű, videókonferenciás) oldalról, ahol dióhéjban le lehet írni, milyen problémával keresek szakembert, és csak az keres meg így, aki hajlandó kezelni?
2022. aug. 25. 17:06
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Sam Vaknin youtube csatornáját ajánlom.
2022. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
37%
#2 Egy vérbeli nárci nem fog megoldást keresni a problémájára, hiszen neki ilyen nincs is, nemde? Szóval nem kell gáncsoskodni itt, azért “nincs” terápia a nárcizmusra, mert az illető nem fog terápiára menni.
2022. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 6-os. A hozzád hasonló ítélkező, tudatlan seggfejek miatt vannak stigmatizálva a személyiségzavarok. (Halkan megjegyezném, hogy aki úgy gondolkodik mint te, annak a fejében sincs minden rendben.) Igenis egy nárcisztikus egyén is fel tudja ismerni a problémáját, ez nem tartozik a diagnosztikai kritériumok közé. Valóban, nagyon sok személyiségzavaros tagadja a problémája létét, de ez nem ad okot általánosításra. Minden elismerésem a kérdezőnek, hogy felismerte és változtatni is akar az egészségtelen viselkedési mintáin. Aki tényleg elhatározza magát, az igenis képes fejlődni és változni.
2022. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
6%
7-es tévedsz! A nárcizmus az a személyiségzavar, amin semmilyen terápia nem fog segíteni. Olvass utána és láss csodát.
2022. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
28%
Kedves #hetes! Vagy én értek félre valamit, vagy fordítva. Hozzászólásomat a lehúzó #kettesnek szántam, a te bájos stílusod helyett az irónia eszközéhez nyúlva. (Az #első válaszomat írtam a kérdezőnek.)
2022. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
28%
Nézz már utána hogy jó esetben 5-10 év aktív terápia talán!!! egy kicsit!!! javít a nárcisztikus személyiségzavaron. De okoskodni azt tudsz! A nárcisztikus személyiségszerkezet az lényegében javíthatatlan, de nyugodtan éljetek álomvilágban, hogy ki lehet kezelni. Nem. Nem lehet. Csak tájékozódni kellene hogy miért nem.
2022. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!