Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van nekem szükségem...

Miért van nekem szükségem ideálfigurákra? Hogy hagyjam végre abba?

Figyelt kérdés

Még mindig úgy működöm mint egy tini pedig 25 vagyok.

Egy híres emberre vagy tehetségre rákattanok, és neki akarok "megfelelni", elképzelem, hogy kiszúr a tömegből, megtetszem neki, vagy legalábbis valamiben kitűnök neki, felfedez vagy nem is tudom...

Pedig ezek nem rám vallanak, nagyon visszahúzódó vagyok lámpalázas nem szeretek feltűnést kelteni sehogyan se, utálom, ha rám figyelnek.

Mégis mindig arról képzelődök, hogy annak az 1 embernek kitűnök. Hiába tudom, hogy ilyenre az esélyem teljesen nulla, és valószínűleg ismerve magamat azt a szituációt nem is élvezném egyáltalán. Azt is tudom, hogy ez csak egy fejemben kitömött kép, a valóságban nem tudhatom milyen igazából az xy nevű filmszínész, csak én töltöm ki a lyukakat. Mégis...

Korszakaim vannak ebben. 1-2-3 év után találok valaki más embert akire jobban rákattanok mint az előzőre, csak akkor tudom az előzőt elhagyni.

Nem bírok leszokni róla, és az egész életemet megkeseríti. :(

Egyszer pszichológussal érintettük a témát, nem mentünk jobban bele, annyira jutottunk, hogy keresek valakit akit alkalmasnak látok arra hogy szeressen. Hat nem tudom...Ezzel még mindig nem tudok mit csinálni, őszintén, szerintem nem is lehet.

Honnan ered ez vagy mi ez? Mit tudok csinálni?


2022. aug. 29. 22:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Most összeszámoltam a 11. ilyen embernél tartok.

Halálgáz...😵

2022. aug. 29. 22:49
 2/3 anonim válasza:

nekem is van ugyan ilyen 21 éves vagyok.Már fiatalabb koromban is volt nekem is ilyen személyekre rákattanás.Elolvastam minden könyvüket meg minden interjút végig néztem meg direkt begyakoroltam a "jó dumáikat" :D (sok videojáték karakter is volt közte)

Amúgy én is felhoztam pszihologusnak és hiányos apakép/rossz viharos viszonyom apámmal okozhatja nagy eséllyel meg a kényszereségre való hajlam.

2022. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De nekem jó a viszonyom apukámmal.
2022. aug. 29. 22:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!