Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy mentálisan egészséges...

Egy mentálisan egészséges ember hogy érzi magát a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Mostanában ezen szoktam gondolkozni hogy más hogyan talál motivációt, örömet dolgokban. Egy egészséges embernek ez természetesen jön?

Hogy tudják jónak látni az életet és hogy nem viseli meg őket annyira a rossz hogy az összeomlás szélére kerüljenek miatta?

Tényleg érdekel mert én nagyon tálból érzem ezeket a dolgokat magamtól pedig ez lenne a normális, kíváncsi vagyok másnak hogy megy.



2022. szept. 2. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerűen, örülök annak ami van, és nem azon siránkozom, ami nincs. Boldog vagyok ha semmi bajom, egészséges vagyok, gyönyörködöm a természetben, a napkeltében, naplementében, még egy szép felhőnek is örülni tudok, vagy a csicsergő madaraknak. Örülök ha ízlik az étel a családomnak amit főztem, sütöttem, boldog vagyok ha elnyúlok egy kád meleg vízben, ha jót beszélgetek a barátnőmmel, ha egészségesen elfáradok munka után és elnyúlhatok nézve egy jó filmet. Stb, stb., ezek csak az apróságok, de megtanultam már hálás lenni azért is, hogy folyik a melegvíz a csapból.
2022. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez az öröm neked természetesen jön vagy megpróbálod kizárni a zavaró dolgokat és a jóra koncentrálni vagy hogyan?
2022. szept. 2. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Azt írod: "hogy nem viseli meg őket annyira a rossz hogy az összeomlás szélére kerüljenek miatta?"

Én meg ezt nem tudom megérteni, hogy mi neked az, ami ennyire rossz?

Ha haldokolna egy szerettem vagy mondjuk leégne az otthonom mindenemmel együtt - csak azt tudnám ennyire megszenvedni.

2022. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát pont ez a baj hogy minden bajt kb. katasztrófának élek meg tudom hogy másnak nagyobb baja van meg hogy lehetne rosszabb is de ez nem segít ha jön ez az erős kétségbeesés. Tudom hogy másnak ez hiszti meg önsajnálat csak egyszerűen túl szarnak érzem magam ahhoz hogy megoldjam a problémáimat
2022. szept. 2. 16:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát ami igazán rossz nekem hogy ilyen vagyok, tudom velem van a baj de változtatni nem sikerül
2022. szept. 2. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Nekem a mentorom és Isten segített.


Meg a munka , hogy 1-2 évig napi 6 órát mantráztam kb. hogy köszönöm szeretlek , bocsánat meg ilyenek.


Már sokkal jobban vagyok pedig zártosztályon is voltam.

2022. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Igen, magától jön, de az is lehet inkább a jóra koncentrálok és a rosszat kizárom, pl.: híreket már nem nézek a TV-ben, neten sem olvasom el, Úgy szaladnak a napok, örülni kell mindegyiknek.

Amúgy ne érezd magad szarnak, légy büszke arra amiben jó vagy, és próbáld ki a pozitív gondolkodást, meglátod mennyvel jobb lesz.

2022. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Olvass sokat ilyen témában, hallgass videókat, hanganyagot! Rengeteget találsz YouTube-on. Nekem sokat segített, depressziós voltam szorongással, pánikkal kísérve...ma már nem vagyok az, de kellett hozzá az elhatározás, hogy nem akarok így élni. Légy hálás mindenért!

Vezess hála naplót! Írd bele minden este, amiért hálás vagy, vagy csak azt, ami jó történt Veled! Egy idő után automatikusan csak azt fogod észrevenni Magad körül, ami szép, amiért hálás vagy. Hiszen csak erre koncentrálsz, hogy meglásd, hogy este le tudd írni!

2022. szept. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 after stroke ***** válasza:
79%
Ezért tenni is kell, kérdező. Reggel kelj egy félórával korábban, menj ki egy kicsit a szabadba, mert a reggeli napfény dopaminnal tölt fel, ai a tettrekészség, a motiváltság elengedhetetlen hormona. Ugyanezen okból mozoghatsz is mindjárt, ha már kint vagy. Étkezz egészségesen. Olyanokat ne vegyél magadhoz, ami összetevőkből áll. Te az összetevőket edd. Zöldségeket, húst. Az egészséges bélflóra szintén elengedhetetlen feltétel a derűs világképhez. Végezz el minden nap egy rád váró feladatot, vagy jelölj ki magadnak önkéntesen. A jól végzett munka hatalmas örömforrás tud lenni, ráadásul az önbecsüléseden, és ezzel együtt az önbizalmadon is hatalmasat dob. Legyenek barátaid! Kuta
2022. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!