Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi volt az a pont amikor...

Mi volt az a pont amikor érezted hogy pszichiáterhez kell fordulnod?

Figyelt kérdés

Jelenleg pszichológushoz mentem. De félek hogy nem lesz elég, nagyon mélyen vagyok. Volt már olyan hogy pszichológushoz jártam, ideig óraig segített, utána új irányt vett az életem és egy időre jobban lettem. Most attól félek hogy annyira mélyen vagyok hogy nem lesz elég. Minden szabad percemet a szorongás teszi ki.

Az érdekelne hogy aki pszichiáterhez fordult mi volt az a történés/gondolat ami miatt úgy érezte hogy arra van szüksége?


2022. szept. 2. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Ez a pszichiáter szöveg mostanában orvosoknál menő, hogy menjenek pszichiáterhez, mert biztos csak beképzelik a betegséget.
2022. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
48%

A pszichológus és a pszichiáter között van még pár lépcső, nem muszáj egyből pszichiáterhez fordulni.


Én is eléggé mélyre kerültem, és én is elkezdtem tavaly járni pszichológushoz. Vele eléggé megrekedt a folyamat, és nem rég egy másik pszichológus az első ülésünkön közölte, hogy egy enyhe depresszióra gyanakszik nálam, és pszichoterapeutát/klinikai szakpszichológust javasolt.


A pszichoterapeuta a képzettebb, neki már jóval nagyobb tudása és szélesebb eszköztára van egy pszichológusnál. Most nekem ez lesz a következő lépés.


Röviden nekem az utóbbi egy évben történt nagyobb változások/krízisek előidéztek egy enyhe depressziót, ami eléggé megkeseríti a mindennapjaim, szenvedek miatta. Szeretnék kimászni ebből, ezért mindent megteszek, nem akarom elhagyni magam... Neked is kitartást, jobb lesz, csak te se hagyd el magad, fogd meg a saját kezed!!!

2022. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az ötödik terapeutám (összefoglalóan nevezem őket így, volt köztük egy addiktológus, egy pszichoterapeuta, egy klinikai szakpszichológus és kettő képzésben levő pszichoterapeuta (ergo ők klinikai szakpszichológusok voltak)) mondta, hogy menjek pszichiáterhez, csak akkor vállal el.
2022. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!