Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj ?

Mi lehet a baj ?

Figyelt kérdés

A környezetem gyerekkorom óta szétszórtnak ítélt meg. A jegyeim jók voltak. Amióta felnőttem es dolgozom, azóta megpróbálom tudatosan ezt a hibát kiküszöbölni, de minél inkább próbálom, annál rosszabb lesz, vagy ugyanolyan rossz marad....

Tehat nem tudom akarattal befolyásolni.

Emiatt több állást elvesztettem, kulfoldon lakom. Eleinte azt hittem, hogy diszkriminálnak, de aztán beláttam, hogy nem így van.

Olyan infókat nem látok meg, ami másnak magától értetődő, egyből vágják mi a helyzet. Van, hogy eltévedek a munkába párszor főleg új helyen, eleinte, az épületben. Vagy valami infó a szemem előtt van mégsem “töltődik le”, sokszor nem tudok apróságokat ami másnak magától értetődő . Parszor gyerekkoromban az is előfordult , hogy a szomszédok engem mind ismertek, en meg egyiküket sem. Valahogy mem erdekelt vagy úgy éreztem tolakodás lenne másokat figyelni nem tudom, de valami nagy baj van. Hiaba van 2 egyetemem, semmi haszon belőle


2022. szept. 4. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen banális gyerekkorban kezdődő zavarokra anno kivizsgáltak? Gondolok itt diszlexiára, diszkalkuliára, adhd-ra, stb.? Enyhe autizmusra gondoltal?


Ezek csak tippek, nem akarok rosszat de lehet valahol eltudsz indulni legalább gondolatban.

2022. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vannak különböző személyiségtípusok. Mindnek vannak előnyei és hátrányai, a kettő nem létezik egymás nélkül. Van, aki aprólékos és figyel a részletekre, de cserébe el is veszik benne. Van aki nagyon jó lényeglátó, de cserében a kevésbé fontosnak ítélt részletekben valami irtózatos, amit csinál. Utóbbinál gondolj az orvosok legendás helyes- és szépírására. Ha elvégeztél 2 egyetemet, akkor csak az a baj veled, hogy nem a megfelelő munkahelyeken próbálkoztál. Nem belül van tehát a hiba, hanem kívül. Jók a képességeid és olyan helyet kell találni, ahol ezekre van szükség, amit te tudsz, amiben te jó vagy.
2022. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Diszlexia kizárt meg diszkalkulia
2022. szept. 4. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!