Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki érezte már magát ilyen...

Valaki érezte már magát ilyen egzisztenciális válságban? Ha igen, hogy sikerült kijönnie belőle?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista srác vagyok. Mindenem megvan, szüleim támogatnak, van egy párkapcsolatom, de sokszor úgy érzem nem tudom milyen oldalamat mutassam, mintha én sem tudnám mit akarok.

Semmi hobbim, mert semmi sem érdekel 5 napnál tovább és ez rendesen elszomorít. Ritkán érzem magam jól társaságokban, mert mindig azt érzem kifárasztanak az emberek, bár ritkán kifejezetten jól elvagyok, sőt, de ez a kisebbség.

Mindig döntésképtelen vagyok, ha bármiről megkérdeznek, mindig köztes véleményem van és szerintem ez azért van, mert még én sem tudom, milyen önkép van bennem magamról.

Természetesen el akarok menni pszichológushoz emiatt.

De azért kíváncsi vagyok, van-e olyan, aki hasonló cipőben járt már?



#válság #egyetemista #20 éves #mentális egészség #egezisztenciális #hogy sikerült kijönni
2022. szept. 5. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Alexander Oakwood: Fiatalok sikeriskolája. Többre volt tervezve, végül 3 kötet jelent meg. Antikváriumban vagy könyvtárban talán megtalálod.
2022. szept. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Nézz utána a borderline személyiségzavarnak. Páromnak volt ilyenje, és mindig azt mondta, nem tudja, hogy ő kicsoda, úgy érzi, nincs személyisége, ürességet érez, és semmi mellett nem tudott hosszabb ideig kitartani.
2022. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2-es, ezen gondolkodtam már én is.

Neki mennyi idő alatt javult, miután elkezdett foglalkozni vele?

Most már azt tudnád mondani, hogy sokkal jobb a helyzet?

2022. szept. 5. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem javult, erőszakos is volt mellette, már nem vagyunk együtt. Illetve kb 15 év alatt annyi változott, hogy - állítólag - már nem alkesz drogos.
2022. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Amiben hajlamos lennél geeknek lenni, az jó vonal lehet. Az legtöbbünknek elég szép álom, hogy sikerül egy mellett maradni tartósan, de hasznosulni elég jól tud a tízzel ezelőtti hobbi tudásanyaga is, amikor felismered, hogy az visz előre az aktuálisban. Pl mégsem programozol, de néha zenélsz, majd egyre többet, költesz is rá, évek telnek, csak nem visz messzire, rákapsz közben a sörre, egy házisör után faggatod az elkövetőt, ráébredsz, hogy ez egy minőségi hobbi lehet, és a régi programozásban szerzett megoldó-rákészülő fejeddel jutsz évek alatt oda, hogy konzisztensen az elképzeléseid szerinti, olykor díjnyertes söröket főzöd...
2022. szept. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak csináld, amit érzel. 30 éves koromra tisztult ki, hogy mit szeretnék :) 5 db szakma van mögöttem, épp most iratkoztam bevegy 6.ra.Ez viszont azért más, mert életemben először a munkámat szeretném vele fejleszteni, nem pedig munkavaltas miatt tanulok. :) Kialakul idővel :) Tanulj, dolgozz, tapasztalj. Társaságban egyébként én is olyan vagyok, mint te: introvertált személyiségnek hívják. A társadalom egy része introvertált (elfárad a társaságtól), a másik része extravertált (feltöltődik a társaságtól). És ez tok természetes.
2022. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én most pont egy ilyen nehézséget élek át. Meghalt a férjem, egyedül maradtam, ráadásul munka nélkül. Nem tudom hogyan tovább. A temetés nagyon sokba került.

A lakást is fent kell tudnom tartani valamiből..

márc. 3. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. Kitartást neked ❤️
márc. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Blondemon válasza:
Na, a Bouderline más. A lehető legrosszabb. Ez nem az. Siman depis vagy, vagy egy kicsit kiégtél.
márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem borderline, bár ennyiből nem tudni biztosan. De nekem is inkább kiégés, depresszió, vagy egyszerű felnőtté válási bizonytalanság jut eszembe a tüneteidről. Persze lehet ezer más dolog is a háttérben. Érdemes egy pszichológushoz elmenni, ő fogja tudni pontosan felmérni, és megmondani. (a borderline nem csak annyi, hogy valaki nem tudja, hogy kicsoda, ott azért sokkal súlyosabb tünetek vannak. Viszont az normális, hogy egy 20 éves fiatal felnőtt még keresi önmagát, vagy el van veszve. Ez később segítséggel, vagy akár enélkül is le fog tisztulni).
márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!