Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bánt hogy ezt mondta a pszicho...

Bánt hogy ezt mondta a pszichológus, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szkizofrénia és kényszerbetegség a diagnózisaim. Paranoid jellegű gondolataim vannak, állandó veszélyérzés stb... Pszichológus szerint a gyógyszereimnek ezen segíteni kéne ( kvetiapin, Rexetin, Xanax) de mivel nem segítenek ez azt jelzi hogy lehet hogy ez csak egyszerű hisztéria. Nem értek ezzel egyet
2022. szept. 7. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik szakorvost! Ha ő is ugyanazt mondja, jobb lesz ha elkezdesz gondolkodni azon, hogy talán nem véletlenül ez a szakmájuk.
2022. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mehetsz másik pszichológushoz de valószínűleg ugyanezt kapod ott is. Amíg másban keresed a hibát, nemigen fog javulni a helyzeted.
2022. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már rengeteg orvos kezelt de ilyent még nem mondott senki. Pedig 11 éve kezelnek
2022. szept. 7. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem orvos
2022. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És a pszichológusnak nem az lenne a dolga, hogy diagnosztizáljon,

Hanem a lelki okokat feltárni.. a pszichológus nem gyógyszerrel kezel..

2022. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

A hisztériának mások a tünetei. A gyógyszerezésed meg az orvos kompetenciája.

2022. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én amúgy lehet, hogy tévedek, de szerintem pszichológusnak nem az a dolga, hogy diagnosztizáljon...

Neki elvileg az lenne a dolga, hogy a probléma lelki okaira vilagitson rá, és e mentén segítsen,hogy a szorongasok, felelmek javuljanak.

A gyógyszereket pedig vagy klinikai szakpszichológus, vagy pedig pszichiáter írhat fel,

És a diagnózist is ő állítja fel.

Legalábbis ezt így tudtam eddig.

Én is megjártam már pár pszichológust, soha egyik se próbált engem diagnosztizálni,


Amikor a mostani pszichológusomnal hoztam fel a gyanumat, hogy nekem ilyen diagnozisom lehet, akkor a pszichológusom azt mondta, hogy nem az a fontos, hogy minek lehet nevezni a "betegségeket" hanem hogy mik a felelmeim, miben gátolnak ezek a problémák stb, és a probléma gyökerét kell megkeresni és úgy megoldani a problémát,

Diagnózist orvos állít fel, gondolom azért , hogy megfelelő gyógyszert tudjon javasolni,

Ha a gyógyszer nem megfelelő, lehet, hogy azért mert más a probléma és más gyógyszer kell,

De ez az orvosnak, pszichiáternek a dolga .

A pszichológus a lelki részében segít.

2022. szept. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!