Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az baj ha állandóan ellenőrzöm...

Az baj ha állandóan ellenőrzöm a zárat, mélyhűtőt, stb?

Figyelt kérdés

Munkahyemről már kétszer elkéstem mert általában tízszer visszamegyek leellenőrizni hogy bezártam e a kaput. Tudom hogy ez nem jó dolog de ha nem ellenőrzöm le pontosan tízszer akkor ideges vagyok. A mélyhűtőt is többször visszamegyek megnézni lecsuktam e. Vagy a vízcsapokat mindig ötször megnyitom és elzárom mert van ilyen rossz szokásom. Ha nem nyitom meg ötször és elzarom nagyon ideges leszek.


Ezek utalnak valami bajra?



2022. szept. 10. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ez kényszeres viselkedés és mivel olyan szintű, ami már hatással van az életedre, így nem jó.
2022. szept. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Az normális, ha valamilyen szinten az ember ellenőrzi, hogy biztos be van-e zárva a kapu, meg ilyesmi. Viszont ha tízszer visszamész leellenőrizni, és emiatt késel is a munkahelyedről, az már nem okés. Szóval minimálisan nyilván normális, ha az ember megnézi, hogy biztos bezárta-e a kaput, vagy hogy lekapcsolta-e a sütőt, viszont tízszer ezt megismételni nem normális, ez kényszeres viselkedés.
2022. szept. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Tudatossaggal egy bizonyos szinten lehet segíteni rajta. Mondd magadnak higy nem, nem megyek vissza mégegyszer és indulj el. Ha késztetés érzel híg, ismét megnyisd el elzard a csapot akkor szólj magadra hogy Nem, és menj ki a szobából vagy kezd el teljesen mást csinálni. Nekem így sikerült. Ha semennyire nem megy akkor viszont szakember kellene mert lehet hogy rosszabb lesz.
2022. szept. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!