Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért igénylem ennyire a...

Miért igénylem ennyire a figyelmet? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Főleg párkapcsolatban jön elő ez a probléma. De vannak helyzetek, mikor a barátságoknál is. Még egy barátommal sem költöztem össze, hanem átjárogattunk egymáshoz (általában hétköznap este 1x, illetve hétvégén 1-1.5 napot töltöttünk együtt), viszont én ezekben az idősávokban szeretem, ha egymással foglalkozunk. Tudom, ez picit ilyen kisajátítás vagy mi, de nekem rosszul esik, ha hétvégén vagy egy-másfél napunk, és pl a pasim leül meccset nézni, vagy F1-t. Igyekszem megérteni, támogatni, nem beszólni, de néha nem tudom visszafogni magam és akkor beszólok és megsértődöm. Ilyenkor jönnek a veszekedések... igyekeznék több teret adni, nem hisztizni, de nekem elég rosszul esik ez, és tudom, hogy bennem van a hiba. Exemmel pont ugyanezért szakítottunk, csak nála a munka-kérdés volt ilyen (vállalkozó volt), hogy hétvégén is dolgoznia kellett, ha hívta ügyfél, én pedig megsértődtem, hogy nem velem foglalkozik. Jelenlegi kapcsolatomban is hasonló okok miatt felmerült a szakítás gondolata néha.. nem szeretem, hogy ilyen vagyok, mindig megfogadom, hogy változom, másképp állok hozzá, de ideig-óráig tart csak, és ez rossz. Barátomnak, nekem sem jó.


Barátnőkkel is néha van feszkó, mert azt érzem, hogyha én nem keresném őket, akkor ők sem túlzottan keresnének engem. Pedig elvileg jó barátnők vagyunk.. legalábbis ezt éreztetik velem, amikor éppen találkozunk, vagy én rájuk írok. Úgy érzem, sok vagyok az embereknek, vagy nem is tudom... én ezt arra vezetem vissza, hogy általánosságban jobban igénylem a figyelmet, mint mások... viszont ez nem jó. :( Dolgozom, eljárok edzeni is, szakdogát is írok mellette, tehát lekötöm magam, mégsem enyhül ez a dolog és kínoz.. mintha állandóan magányosnak érezném magam..


24L



2022. szept. 12. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy barátnő ügyben jól érzékeled a dolgokat.


Pároddal mióta vagytok együtt? Ha még lángol a szerelem, akkor ez normális ilyen fiatalon.

2022. szept. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Picit kevesebb, mint másfél éve vagyunk együtt
2022. szept. 12. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy össze kéne költöznetek, az segítene.
2022. szept. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Van egy barátnőm, aki szintén ilyen nagyon ragaszkodó típus a barátjához, és ő is erről a problémáról számolt be, amíg nem éltek együtt, viszont az összeköltözés megoldotta náluk. Amúgy nyaralás stb alatt nem zavart, amikor többet voltunk együtt, hogy pl ő olvasott, én is elfoglaltam magam. Csak amikor ilyen 1-1x esténk vagy napunk van a hétvégén, akkor eléggé ki vagyok élezve arra, hogy egymással foglalkozzunk.
2022. szept. 12. 11:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, értem. Szerintem ez teljesen normális érzés, nem te vagy furcsa. Pont erre gondoltam, amit a 4-es kommentedben kifejtettél! Amúgy a nőkre általában jobban jellemző ez, én is voltam ilyen. Ha még nem vagytok összeköltözve, az szerintem még egy bizonytalanabb kapcsolati fázis, ezért is lehet ez, plusz akkor ott a nyomás az emberen, hogy ki kell használni az időt.


Amúgy úgy érzed szeretethiányod van? Folyton külső megerősítésre vágysz? Vagy ezen a téren minden oké?

2022. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!