Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves szociális szférában...

Kedves szociális szférában dolgozó Kollégák! Ti hogyan töltődtök, mikor úgy érzitek, hogy az utolsó csepp energiát is a munkahelyeteken hagytátok? Illetve mi segít át titeket azon, ha úgy érzitek, hogy kellene egy hét töltődés egészségileg is?

Figyelt kérdés

Szívesen fogadok immunerősítő és "lélekimmunerősítő" ötleteket is. Pályakezdő vagyok egyébként és szociális szférában is épp pályaváltásban vagyok, emellett mesterszakot is elkezdtem levelezőn, csak kicsit azt gondoltam, hogy könnyebb lesz, de most úgy érzem, hogy egy hétre szívem szerint visszautaznék a szülővárosomba. De ezt természetesen nem tehetem meg. Ötletek, ha kevés idő van a regenerálódásra?

Köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 12. 21:45
 1/4 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%
Szia, nem szociális szférában dolgozó vagyok, de sok stressz ér a mindennapokban. Meditálni szoktam néha. Van, hogy csak 5 perceket, de segít kitísztítani a fejemet, ha azt az 5 percet is az "itt és most"-ban a saját légzésemmel tölthetem.
2022. szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"egy hétre szívem szerint visszautaznék a szülővárosomba. De ezt természetesen nem tehetem meg."

Miért nem teheted meg?

2022. szept. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bisztriz válasza:
34%
Füvezz. Esténként, kikapcsol, ellazít, regenerál. Meditálás is jó, de az, hogy tényleg hatásos legyen sokat kell gyakorolni akár éveket/ több évtizedet (nem én mondom hanem szerzetesek). Szóval Indica cannabis neked tökéletes lenne.
2022. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

3as,

az attól függ.

töménytelen mentális zavaromat sikerül a hétköznapokban elviselhetőre mérsékelnem, ha a stresszt, mint olyat külső megfigyelőként próbálom észlelni. Ebben sokat segít a meditáció. Ritkán szoktam csak leülni és nyáron vezettem be ezt az új időtöltést, de már most segít, hogy kicsit rendet rakjak magamban. Sokkal egyszerűbben működik a világ, mint gondoljuk, csak néha még kell állni és passzív megfigyelőként, nyugodtan tapasztalni. Sokat ad, ha néha az "itt és most" -ban vagyunk ahelyett, hogy csalódással mérgezett "volt"-okban és félelemmel téli "lesz"-ben éljük le az életet.

Bocsi, ha túl sok - 1es voltam. Gondoltam mesélek az élményeimről.

2022. szept. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!