Mi lehet velem?

Figyelt kérdés
Már pár éve azt érzem hogy ez nem a valóság és semmi sem tűnik valosagosnak olyan mintha én sem leteznek és senki sem csak egy álom lenne az egész kb 3 éve kezdődött eleinte csak kb fel orakra jött elo most meg már folyamatosan és már lassan azt sem tudom hogy milyen valójában úgy élni mintha nem almodnek..
2022. szept. 13. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Skizó
2022. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

1, Ne írj már marhaságokat!


Derealízáció vagy deperszonalizáció.

Menj el szakemberhez.

2022. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha magadat érzed idegennek, az a deperszonalizáció.

Ha a külvilágot érzékeled furcsának, az meg a derealizáció.

Ezek mentális tünetek, az agy csinálja. Nagyon sok mindentől lehet, a teljesen hétköznapi dolgoktól a halálos betegségekig. Érdemes az enyhékkel kezdeni. Gyógyszerek elvonási tünete, mellékhatása. Kialvatlanság, alkohol, fű, drogok. Túl sok gépezés, videójátékok, telefon nyomkodás. Leggyakoribb ok a szorongás, depresszió, pánik, vmilyen régebbi trauma.

Kövi szint a skizofrénia, tudathasadásos elmezavar, egyéb súlyos mentális/elmebetegségek, mérgezések. Utcsó helyen az agytumor. Nagyon ritkán, de önálló betegségként is megjelenik, azaz nincs semmi különösebb oka. A többit el tudod olvasni a neten.

2022. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is inkább tűnik dr/dp-nek mint skizofréniéniának, de menj el szakemberhez és ő megmondja biztosra.
2022. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Magamat is idegennek érzékelem meg a külvilágot is nem szedek semmilyen gyógyszert, alkoholt nagyon ritkan iszok, nem drogozok. Talán a telefont nyomkodom sokszor. És viszont szinte egész gyerekkorom traumakbol állt
2022. szept. 13. 20:49
 6/8 A kérdező kommentje:
És sokat alszok
2022. szept. 13. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Szakembernél nem voltál még feldolgozni a traumákat? Mert ez ettől van.
2022. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Régebben jártam pszichológushoz de nem sokat segitett
2022. szept. 13. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!