Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszabbodik a mentális...

Rosszabbodik a mentális állapotom, nem látok kiutat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista fiú vagyok. 3 éve kezdődött a pánikbetegségem, valamint a szorongásom. a covid időszak után a visszaszokás horribilis volt számomra, ez kiváltott valamiféle szociális szorongást is, nagyon nem szeretek már iskolába járni, fizikailag/szellemileg mindenem tiltakozik az ellen, hogy bemenjek. Nemhogy tanulni nem tudok, örülök, ha túlélek egy iskolai napot. Általános iskolában minden probléma nélkül 4-5-ös tanuló voltam, most egyessel fogom kezdeni a 11. osztályt. alig telt el 2 hét a szeptemberből, de még nem volt olyan hét, hogy végig tudtam volna járni az egészet. A tanárok/ osztálytársaim is pikkelnek rám, mert azt gondolják, hogy csak lógok, lustálkodok. Ma kimondottan kiosztott 2 tanár is az iskolában, és olyan dolgozatot is meg kellett ma írjak, amiről semmit nem tudtam, mert direkt nem szóltak nekem, hogy lesz. Egyszerűen az ilyen mértékű stresszt/szorongást/terrort már nem bírja el a testem, úgy érzem ebbe bele fogok halni. Nemhogy még 2 évet, 1 napot se bírok tovább az iskolában. Nem tudok már rendesen funkcionalizálni sem. Ezen a héten kedden meg ma bementem, a kedd nem is volt olyan rossz nap, nem találkoztam azokkal a tanárokkal, akik kiutáltak. Kimondottam megutáltam a tesiórákat is, mert félek, hogy valami hülyeséget csinálok, elesek stb. és kinevetnek vagy valami. Nyári szünetben is folyamat számoltam vissza a napokat, hogy mikor fogok visszamenni az iskolába. A szünetben is már délután 1-2kor rámtört az álmosság, a fáradtság, mintha lefutottam volna egy maratont. Most ehhez hozzájön az iskola, a tanulás, stb..

Tudom, tanulni kell, iskolába járni kell, ez a feladatom, mindenki kijárja. Csak feltételezem van egy diagnosztizálatlan mentális betegségem, amivel mondjuk 100x nehezebb elvégezni még az alapvető teendőimet is.

Nem látok jelenleg ebből kiutat. Két opciót látok, ha nem lépek:

Vagy annyi hiányzásom lesz, hogy kirúgnak, vagy megbukok év végén mindenből.

Most azt érzem, hogy el kellett volna már rég menjek pszichológushoz vagy pszichiáterhez, mielőtt ilyen súlyosra vált volna a helyzetem.

Viszont azt is meg kell említsem, hogy valamikor meg tök magabiztos vagyok, jó kedvem van, élvezem a zenét/edzést, a barátokkal való kikapcsolódást, de ezek az apró örömök is eltűnni látszanak. Öngyilkos viszont sosem lennék, arra tényleg csak néha mérgemben gondolok, akkor se komolyan.

Előző tanév második felében is elég rossz volt már a helyzet, de akkor még ott volt velem a legjobb barátom, de ő elment a suliból most szeptemberben. Már akkor is sokszor alkohollal/ xanaxxal próbáltam kompenzálni, de nyilván hosszútávon nem megoldás, meg sehogysem az.

Mit tennétek a helyemben? Legyek valahogy magántanuló/menjek át esti gimibe/ járjak terápiára?



2022. szept. 14. 20:08
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
mostmár elkezdtek csesztetni is az osztálytársaim hogy miért hiányzok ennyit
2022. szept. 23. 14:41
 22/30 anonim ***** válasza:
35%

Ne akarj mindent megmagyarázni! Van aki menthetetlen, úgyse érti hogy mi a bajod. A helyi pszichiátriai gondozóba pedig nem kell beutaló, csak időpont. Ha súlyos a problémád, akkor legfeljebb havonta megengedik neked hogy elmenj oda. Szociális ellátásban még könnyebben találsz segítőkész embert.

Jajj, szegény te. Hát az öreg csontjaiddal nehezen megy az iskolába járás. Az egyéni probléma hogy miért nem jársz be. Az is elég, ha elmegy a kedvük attól hogy kérdezgetnek. Ha még ez se tetszik, akkor nézz utána az autizmusnak.

2022. szept. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Menj terápiára.
2022. szept. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Amióta kiírtam a kérdést nem voltam bent. Egyszerűen nem megy, előbb csináljon belőlem hambit a jeffrey dahmer minthogy át kelljek mégegyszer élni egy olyan pánikrohamot ahol azt is elfelejtem hány éves vagyok. Összeomlik az agyam mostmár azt érzem. Magánpszichiáterhez fogok menni, ez a fejlemény eddig:)
2022. okt. 25. 13:15
 25/30 anonim ***** válasza:
És ezzel jobb hogy otthon bezárkózva élsz?
2022. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

és az jobb lenne ha bemennék és összeesnék holtan a pániktól és a terror érzéstől?


Nem, egyik sem megoldás, tudom. Magamat kell kezeltetni, jövőhéten meg is kezdődik a pszichiáterrel.

2022. okt. 25. 16:04
 27/30 anonim ***** válasza:

Drukkolok! Nagyon áterzem. Nekem pszichotikus állapotban volt pánikrohamom. Megőrüléstől rettegés.


A rohamok miatt féltem kimozdulni. Nehogy utcán legyek rosszul. Szerencsére nekem magától ritkultak a rohamok.


Hosszú idő kellett mire teveszmével, halucinácioval annyira össze tudtam szedni magam, hogy tudjak újra dolgozni és titkolni mások előtt amit átélek.

Fősuli záróvizsgám is sikerült.


Orvoshoz évekig azért nem mentem, mert téveszme miatt nem volt betegségbelátásom és más sem irányított oda. Azok sem akik tudtak róla, hogy miket tapasztalok.


Spontán is javulhat, de ne bízd a véletlenre.


Ha nem veszik komolyan a panaszod, keress másik orvost. Ha agyonszedál esetleg, akkor tiltakozz. Ez a 2 nehézség lehet nem megfelelő orvosnál.

2022. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Hidd el akkor sem jó otthon ülni.. Tudom miről beszélek... A nyaram ezzel ment el hogy nem tudtam mi van velem. Folyton szédültem, reggeli hányingerek, kezem remegett izzadt, bizonytalanság érzetem volt, volt olyan hogy hétvégén ki sem keltem az ágyból csak aludtam. Mindenféle betegséget magamba beszéltem...Elmentem 2 hete pszichiátriára(tb alapon) tudod mit kaptam.? Megkérdezte mi bajom,töltöttem ki 2 tesztet és közölte velem hogy közepesen súlyos depresszióm és kevert szorongásom van,és írt egy nyugtatót meg antidepit.Kiváltottam,de szemezek vele azóta is. Tudom mi bajom ezért mentem orvoshoz hogy megtudjam.Minden nap rettentő nehéz de 3 műszakban dolgozok, boltba járok mindent csinálok. Mert muszáj!Ha elhagyom magam sokkal de sokkal rosszabb lesz.Nem kioktatásnak szántam,csak kérlek egy kicsit legyél erősebb, legyen akaraterőd.Fiatal vagy, előtted a szép évek. És jól döntöttél végül orvoshoz fordulsz. Ajánlanám még neked a pszichoterápiát is. Kitartást kívánok neked!
2022. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Van olyan állapot, amikor nem javasolható suliba vagy munkába járás. Attól függ, hogy mennyire erősek a tünetek, milyen emberek vesznek körül.


3 műszakos vagy éjszakai munkát sem vegezhet mindenki. Még jó állapotban sem. Üzemorvos dönthet úgy, hogy nem engedi.

2022. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
28 as vagyok.Nem tudja üzemorvos, (pont a vizsgálatom előtt egy hónappal volt alkalmasságim) egyedül műszakvezetőm. Nagyon megértő ő is és a munkatársaim is. Nehéz ez tény,de 1 műszakban se lenne jobb,úgyhogy ezen nem változtat. Dolgoznom meg muszáj hogy eltartsam magam.
2022. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!