Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet bármi különbség...

Létezhet bármi különbség azonos adag Xanax és Frontin hatása közt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a Xanax az eredeti, a Frontin pedig a generikus változat, és mindkettőnek alprazolám a hatóanyaga. Ezek alapján ugyanúgy kellene hatniuk, ha ugyanannyi mg-ot vesz be belőlük az ember.


Nekem viszont érthetetlen módon más a tapasztalatom. A Frontin tényleg lenyugtat, a legstresszesbb szituációkat is higgadtan, örömmel elviselem. Olyan érzés, mintha "minden a legnagyobb rendben lenne, nem lenne semmi baj". Nem aggodalmaskodom, nem szorongok a jövő kihívásai miatt - persze felkészülök a feladatamira, nem hanyagolom el őket; sőt, mindeközben felszabadultan érzem magam, és produktívabb is vagyok, nem bénít meg a szorongás. Nem törődöm más emberek rosszindulatú véleményével, higgadtan reagálok minden kiabálásra, gúnyolásra, megalázásra stb.


Na, a Xanax egyáltalán nem hat ilyen kellemesen. Frontinnal megegyező mennyiség bevétele után (nem egyszerre szedem a kettőt...) mély depresszióba esem a Xanaxtól. Szorongani ugyan nem szorongok, de semmiben nem látok örömöt egyáltalán. Olyan, mintha egy dementor (szörnyek a Harry Potterből, amik kiszívják az ember lelkét...) kiszívna belőlem minden örömöt, vidámságot, kedvet, életerőt. A világ szürke és unalmas lesz. Ami régen boldogságot okozott, az most már teljesen érdektelen. Ilyenkor sajnos az evés az egyetlen örömforrásom (gondolom ez juttat némi dopamint az agyamba, és 10 percig vidámságot okoz). Emiatt pedig mardos a szégyen, mert mindig is (majdnem) túlsúlyos voltam, és vannak testkép problémáim.


Depresszióval sohasem diagnosztizáltak, a depresszív tünetek kifejezetten a Xanax szedésekor kezdődtek. (Napi 3 mg-ot szedek, ennyit írtak fel súlyos szorongásra, pánikrohamokra.)

Mikor Frontint szedtem ugyanilyen mennyiségben, semmi ilyesmit nem tapasztaltam.


A pszichiáterem először Helexet írt fel (hatóanyaga szintén alprazolám), de a gyógyszertárban sokszor nem a felírt márkát adják ki (ha épp nincs raktáron), hanem bármit, amiben alprazolám van. (Helexet még sohasem szedtem.)


Igen, tudom, hogy ezeket a szereket nem lehet hosszú távon használni, nem is tervezem. Ja és a pszichiáterem nem olyan ember, akivel egyezkedni lehet, azt írja fel, amít ő helyesnek gondol, nincs belelszólásom. Másik pszichiátert nem tudtam szerezni.


SZÓVAL ÖSSZEFOGLALVA:

volt már valakinek olyan tapasztalata, hogy különböző márkájú, alprazolámot tartalmazó gyógyszerek másképpen hatottak?



Nagyon szépen köszönöm a kulturált válaszokat! :)



2022. szept. 17. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Nekem csak annyi eltérés volt, hogy a Xanax hamarabb hatott 10 perccel, mint a frontin. 3mg amúgy rengeteg, akármelyikről is van szó. És nagyon addiktívak ezek a benzodiazepinek.

Mellesleg a frontin nekem is jobban bejött, maximum kísérőanyagokban van eltérés, meg márkában. Viszont nem gondolom, hogy ugyanarra a hatóanyagra máshogy reagálnál. Esetleg érzékeny lehetsz arra, hogy gyorsabban hat a xanax. Amit leírtál különbség a hatásban, igazából mindkettő együtt a hatása az alprazolamnak. Inkább attól függ melyik lesz, hogy éppen a bevételkor milyen az alaphangulatod. Az fontos

2022. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Vagy a patikában kérd, hogy rendeljenek Helexet vagy az orvosnak szólj, hogy nem kapható, de ez az összevissza csereberélés nem szerencsés. Lehet, hogy más ütemben szívódik fel a hatóanyag és emiatt érzed ezt. Hogy szoktad bevenni? Evés előtt/után?
2022. szept. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

1

Miért lenne 3 mg RENGETEG? Nekem a kezdő adagom volt 4,5 mg. És annyi is maradt 6 évig. 1 év kihagyás után most 2 mg.


2

Miért kéne neki helex? A frontin jó neki, a xanax meg nem. Amivel nem kell, azzal nem kísérletezünk...


Kérdezö, igen, van ilyen, h az egyik generikum jó, a másik nem.

2022. szept. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
3: azt írta fel neki az orvos, ezért írtam. Ha Frontint ír, akkor azt a mondatrészemet át lehet ugorni.
2022. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
3-as...azért mert te ilyen bazi nagy adagot szedsz attól még a 3mg rengeteg!
2022. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

4

Értelek. De a dokiknak FOGALMUK SINCS ezekről. Nem szedték, nem szedik, nem tudják, h különbözöképpen hat(hat)nak, nem tudják, mi kapható.


Egyébként én a xanaxot CSAK 0,5-ös kiszerelésben szedtem és szedem mindig is, mert az 1 mg-os egyszerüen nem volt jó. Tehát a 4,5 mg-ot úgy szedtem, hogy 3x3 darab 0,5-ös... Most a 2 mg-ot úgy, hogy 2x2 darab 0,5-ös.


3-as voltan

2022. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

5

Nem.


Kétszer voltam műtve és az altatásból alig jöttem vissza.


Ezek a dolgok EGYÉNIEK.


Ahogy látod, 4,5 helyett most 2 mg-ot szedek. Ami NEKED bazi nagy adag, az NEKEM nem az.


A CBD olajat sem bírom, nemhogy a füvet.


Mit tudsz pontosan egyes emberek agyi működéséről?


Lítiumból pl. napi 500 mg-mal tartományban voltam, míg a legtöbb embernek 750-1000 mg kell...


stb.

2022. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nekem a 2mg is sok, de mivel benne vagyok a sztoriban én is tudok egyest, mást az emberi agy működéséről. A litiumot pedig ne hasonlítsd össze a Frontinnal. Jobbulást!
2022. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
* terápiás tartományban
2022. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

8

De nem érted, h egyéni? Én 4,5 mg-tól se szedálva nem voltam, se semmi...


Lehet, h sok embernek sok a 4,5 mg, de soknak meg se kottyan.


Nyilván 3x0,25-tel kezdtünk és pár hét alatt lett 4,5 mg...


Soha nem vettem be pluszt, soha nem kellett feljebb emelni (sőt, 3,75-re tudtam csökkenteni pár év után).


Neked is jobbulást!

2022. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!