Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan csökkenthetném a...

Hogyan csökkenthetném a kortison szintemet?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sok megprobáltatáson vagyok túl (benne), amit probáltam mindig magamban tartani, de mostmár nem nagyon megy. Egyre jobban látszik rajtam ha aggódom valami miatt. Ráadásul elég gátlásos is vagyok. Ami azonban mostanában aggaszt, hogy kb 3 napja megemelkedett a vérnyomásom. Ami valószinü hogy a tulzott stressz miatt van. Szeretnék valahogy ellazulni, és nem mindig agyalni, de ez nem akar menni sehogy sem. Ha kicsit kikapcsolok, 10 perc mulva megint visszajön az egész. Megbeszélni meg tudnám, de a környezetemet nem akarom már ezzel tovább terhelni. Valahogy saját magam szeretnék ùrrá lenni a dolgokon. Mit tegyek, hogy a stresszhormonom lecsökkenjen? N/52

2022. szept. 18. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
A sport segít. A természetben is elfutnak vagy megverekednek, ha stresszhelyzetbe kerülnek az állatok. Nem biztos, hogy ez elég, de mindenképpen segít.
2022. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Természet, ültetés, növények, kézműves feladatok neten sokféle van ami érdekelhet. Ha tudsz rajzolni akkor az, tánc, zene, szobrászat. Nagyon sokféle a lehetőség.
2022. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!