Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Természetgyógyász tud-e...

Lizzi kérdése:

Természetgyógyász tud-e depresszión, pánikrohamokon segíteni? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
A pszichiáter középsúlyos depressziót és szociális fóbiát lát a tünetek mögött.

2022. szept. 18. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ mit nevezünk természetgyógyásznak
2022. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Étrendkiegészítő tud segíteni, próbáld ki, javít e a helyzeteden:

- omega 3 kapszula

- D+K csepp

- olyan multivitamin kapszula, ami tartalmaz B vitaminokat (pl. Olimplabs Vitamin Plus) ezt ebéd után szedd be, és elég csak hétköznap szedni

- természetesen C vitamin napi 200-400 mg


Ha alacsony a vasad az is rontja az idegrendszer ellenállóképességét. Nézesd meg a vasad. Ha rossz, akkor szedjél kúraszerűen vasat (legjobb a OlimpLabs Chela Ferr Biocomplex). Utána elég heti 3x szedni.

2022. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

És milyen gyógyszert írt fel az orvos?


Ezek helyett nem lehet himihumi hókuszpókolás...

2022. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Escitalopram 10mg és neurol 0,25 (2-3x naponta), 2 hónapja megy
2022. szept. 18. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a gyógyszer szedése mellett még akarsz kiegészítő terápiát, meg lehet próbálni... Kb. mintha pszichológus, pszichoterápia helyett csinálnád...

Mindazonáltal inkább ilyen szakembert keresnék term.gy. helyett.


De a gyógyszert muszáj szedned, amíg az orvos indokoltnak tartja.

2022. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár nem mostanában íródott a kérdés, hátha tudok valami hasznosat írni.

2 term. gyógyásznál is jártam a fentiek miatt, és mindketten sokat segítettek, de az tény, hogy önmagában a hozzájuk járás nem elég.

Az egyikükkel inkább ilyen beszélgetés-tanácsadás volt (hozzá többször mentem, mert 1-2 alkalom nem volt elég), a másik hölgy viszont "felkötött" egy, azt hiszem, SCIO Quantum Biofeedback gépre és onnan olvasott le értékeket. Pl. nála derült ki pár ételallergiám is, és tőle kaptam pár gyógynövényes cseppet is. Amik hasznosak voltak.

Igazából én elégnek éreztem, és teljesen meg voltam velük elégedve, illetve azzal is, amilyen szolgáltatást nyújtottak, de ember és ember, illetve depresszió és depresszió közt is nagy különbség van. Valamint sokan nem hisznek a természetgyógyász praktikáknak, és nem is mindenkinek válik be kellően.

2023. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!