Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mi értelme van az én...

Mégis mi értelme van az én életemnek?

Figyelt kérdés

Állandóan megbántok másokat, önző vagyok és gyűlölöm magam, komolyan gyűlölöm magam. Csak a saját érdekeimet nézem és az emberek ha rendesek is hozzám nem veszem észre mert azt hiszem hogy van valami a háttérben vagyis hogy igazából rossz szándékúak. Úgy érzem hogy mindenki lenéz engem és sajnál és kissebbségi komplexusom van de nagyon. Úgy érzem hogy én többet és jobbat érdemelek az élettől de közben meg gyűlölöm magam. Olyan mintha másoknak nem lennének vagy nem számítanának az érzései, csak én számítok de mindenki sajnálatát érzem felém. Állandóan mindent túlgondolok, nem tudok aludni éjjelente, néha úgy érzem gyűlölök mindenkit. Annyira gyűlölöm magam, mostanában csak az öngyilkosság gondolata foglalkoztat. Minden este rájövök hogy aznap mennyire egy rossz ember voltam és ez az egész tönkretesz engem, már nem bírok tovább így élni, tinikorom első éveiben kezdődött ez de valahogy gyerekként is bennem volt egy önutálat, azt hittem mindenki rosszindulatú, félek az emberektől. Valaki kérlek mondja el mi lehet ez, csak érdekel. Pszichológusnak nem tudnék megnyilni.

Néha azt hiszem hogy az emberek kibeszélnek engem és összeesküsznek ellenem. Sok bántást is kaptam már az emberektől azért aki vagyok. De senki nem tudja még elképzelni sem hogy én igazából mennyire gyűlölöm önmagamat, hogy félek tőlük. És egy nagyon rossz ember vagyok belül de próbálom titkolni, nem megy.



2022. szept. 18. 23:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
az lemaradt hogy 18/l
2022. szept. 18. 23:35
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Hívd fel a 112-t azok segítenek
2022. szept. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
miért, hogyan segíthetnének?
2022. szept. 19. 00:08
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Azok ilyen lelki segítők akik lenyugtatnak hogy ne csinálj hülyeséget
2022. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

A 112 nem erre van. Lelkisegélyvonalat próbálj hívni vagy egy pszichológust. Pszichológussal is felveheted a kapcsolatot ímélben kezdetnek, akár többel is, lehet, hogy lesz olyan, akinek könnyebben megnyílsz. Írd le ugyanezt és meglátod, mit javasol.

Remélem, találsz szakembert, aki támogat!

2022. szept. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valaki valamire használható tanácsot adna?
2022. szept. 19. 02:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam enyhén hasonló cipőben, bár talán nem ilyen szinten. Mindenki és önmagunk utálata, mindenben a manipuláció sejtése a depresszió tüneteire emlékeztet. De a legjobb az lenne, ha valóban szakemberhez fordulnál. Pszichológus helyett én pszichiátert (is) javasolnék, ő tud felírni gyógyszert, ha szükséges. Tudom, ez felszínesen hangzik, meg hogy ne tömjük magunkat bogyókkal stb. De ha valóban ilyesmiről van szó, az ugyanolyan komoly, mint egy testi betegség, és kezelést igényel.

Hidd el, ki lehet jönni a legrosszabb állapotból is. Nincs okod utálni magad. Igen, az ember ösztönlény, elsősorban a saját érdekei foglalkoztatják. Depresszió alatt érzékenyebb az ember a világ igazságtalanságaira, és mások érzéketlenségére. De nem kell ebben a szellemi módban létezned, van rá lehetőség, hogy máshogy éld meg a világot.

2022. szept. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sincs kedvem élni.
2022. szept. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Már kaptál használható tanácsot: szakemberhez kell fordulnod. Ha más nem, menj el a háziorvosodhoz, aki tovább tud küldeni.
2022. szept. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Meditáció, imádkozás, vezetett meditáció, hipnózis, utaztatás is segíthet.


Önelfogadás, megbocsájtás. Tudatosság. Lépésenként változtass. Írhatsz magadnak érzelemnaplót. Csinálj tervet, hogy min változtatnál.


Gyógyszerezés előtt még lehet vitaminnal is próbálkozni, Magnézim-B6 segíthet.

2022. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!