Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veletek is előfordul? Mi...

Veletek is előfordul? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Velem gyakran előfordul, hogy valamit szeretnék megnevezni de ha hangosan kell kimondanom akkor valami mást mondok helyette. Pl. ha egy boltban vagy étteremben kérek valamit akkor hirtelen azon kapom magamat, hogy nem azt kaptam amit szerettem volna, aztán a környezetem felvilágosít, hogy tényleg azt adták amit kértem és akkor jövök rá, hogy talán nem azt mondtam amire gondoltam.

Nem minden nap de hetente 4x is előfordul hasonló. A leggyakrabban a színekkel és a gyümölcsökkel van problémám. Pl ha valaki megkérdezi milyen szinű valami akkor én látom, hogy piros, nem vagyok színvak, tudom, hogy piros mint az eper, de automatikussan azt mondom, hogy kék és még csak fel sem tűnik, hogy hibáztam amíg valaki nem figyelmeztet. Vagy keverem a gyümölcsök nevét is meg néha mást is. A környezetem szerint figyelmetlen vagyok. Újabban próbálok nagyon oda figyelni ezekre, de ezzel csak több hibát halmozok fel. Ha nagyon rákoncentrálok, akkor is elrontom. A huszas éveimben járok és gyerekkorom óta vannak hasonlo problémáim, de az utóbbi 4 évben szerintem rosszabb lett. Az iskolában, tanulás terén soha nem voltak gondjaim mindig a jegjobbak közt voltam. De a rövid távú memóriám mindig rossz volt.


Kezdek aggódni. Ezek csak apróságok, de aggasztó, hogy nem tudom befolyásolni és gyakran keverem magamat kellemetlen helyzetbe. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lehet ez, mi okozhatja és hogyan lehet ezen javítani?


2022. szept. 21. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
persze van ilyen, ne aggódj ezen
2022. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezzel is az abaj hogy sok féle dolog kezdeti jele lehet. De nem írom le mert megijednél. Tényleg lehet csak véletlen, vagy figyelmetlenség de pl dislexiásoknál is nagyon gyakori. Ha tényleg érdekel hogy mi történik veled keress fel egy neurológust.
2022. szept. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat kihagytad, hány éves vagy?
2022. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!