Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos szociális fóbiával mit...

Súlyos szociális fóbiával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Középiskola befejezése (2015) óta nem dolgozom, kivéve mikor egy évre ismerős alkalmazott home officeban. Eddig négyszer iratkoztam be szakiskolába, amit már az első nap otthagytam rosszullét miatt. Covid óta barátaim sincsenek. Ha valakivel találkozót beszélek meg másnapra már azonnal szorongok, állásinterjúkra sem mentem el. Idén az állami pszichátrián voltam, de az ott kapott gyógyszereket (Reagila, Scippa, Xanax) csak egy-két napig bírtam szedni, mert rosszul voltam tőlük. A terápiát kb. tizenöt alkalom után abbahagytuk, mert nem hozott eredményt. Sajnos így lehetetlen élni. Mit lehetne ezzel kezdeni? 25/F

2022. szept. 23. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
A Reagila skizofréniára való. Még jó, hogy rosszul vagy tőle, ha nem vagy skizofrén. Egyszerre egy gyógyszerbe kezdj, mondjuk a Xanaxba. A kulcs a szenvedésnyomás. Ha majd komolyan fogod gondolni, hogy így nem lehet élni, akkor majd működni fog a terápia. Persze, csak olyan szakemberrel, aki bírja a bizalmadat. Jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy lehet így élni, hiszen 7 éve élsz, mert eltartanak a szüleid. Magadat kéne kiparancsolnod a komfortzónádból, senki nem élvezi az állásinterjút, mégis elmegy. Ha rosszul vagy, hát rosszul vagy. Kibírod. Ha szorongsz, hát szorongsz. Nem halsz bele.
2022. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sokan szedik ezeket a gyszereket, nem szabad pár nap után abbahagyni...
2022. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Hat látod hogy lehet élni.. Ezt addig fogod csinálni míg eltartanak.

Csak akkor lesz javulás ha eljársz terápiára és elvágják a mamahotelt.

Tudom, nem ezt akartad hallani, de ez van.

2022. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Aurorixot irasd fel, az tuti cucc szociális fóbiára! Kicsit lassan kezd el hatni, de utána olyan mintha kicseréltek volna. Nekem a gyógyszer elhagyása után is jobb volt.
2022. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Biztos, hogy a gyógyszer a megoldás? Nekem is javasolta már szakember, hogy kellene hasonló szorongások miatt, de én nem szeretném.
2022. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én sem szeretek gyógyszert szedni, de ha beválna valamelyik, akkor nem bánnám. Scippatól vártam volna javulást, de erősen szúrt a szívem tőle. Xanax is egy idő után már nem úgy hatott mint az elején, lehet emelni kellett volna az adagot.
2022. szept. 24. 12:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Mért, mennyit szedtél a Xanaxból, meddig? Az olyan, hozzászokik a szervezet.
2022. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
0.25 mg-osat, egy hét után már kevésbé érződött a hatása.
2022. szept. 24. 14:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg annál jobban szorongtál, az csak a kezdő adag. Orvossal kellett volna egyeztetni, és kellene felíratni még most is. Szorongásgátló és pszichoterápia - ez a megoldás. Kontrollmániás helikopteranyukád van, aki a széltől is véd, jól tippelek?
2022. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kontrollmániáról nem tudok, vagy legalábbis nekem nem tűnt fel ilyesmi. Kétéves koromban majdnem meghaltam, a túlféltés jellemző az egész családra sajnos. Pl. pár munkára azért sem jelentkeztem mert szerintük veszélyes, vagy nem bírnám stb.
2022. szept. 24. 14:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!