Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depakine Chrono kiürülése?

Depakine Chrono kiürülése?

Figyelt kérdés
Depakine Chrono-t szedek júl. közepe óta. Először 600 mg-ot naponta, aztán 900-at. Aztán mivel sikerült a pszichiátriai gondozóban elkeverniük a dátumaimat, szept. 9. helyett szept. 30-án mehetek (3 héttel később). Most csökkentettem a 900 mg-ot 750 mg-ra, hogy kitartson, de nem tudom, hogyan tovább... Ha valaki ért a felezési időkhöz és hasonlókhoz, akkor kérem, olvassa végig (és válaszoljon). Köszönöm szépen.

2022. szept. 24. 22:29
 1/6 A kérdező kommentje:

Szóval szept. 28. reggelig van elég, ha úgy szedem, hogy 450 reggel, 300 este. Utána kimarad a szerda este, csüt. egész nap, péntek egész nap (mert este megyek a gondozóba).


Így csináljam, vagy térjek át a 300 reggel-300 este adagolásra? És ha igen, mikor térjek át erre?

2022. szept. 24. 22:31
 2/6 A kérdező kommentje:
(Mielőtt vki kérdezné: azért nem tudtam/tudok feliratni szept. 30-ig, mert előtte lítiumot szedtem, ami lenullázta a pajzsmirigyemet és hiába kértem a kórházi pszichiáteremet ill. a pszichiátriai gondozóban levő pszichiáteremet, hogy cseréljék le depakine chrono-ra, nem voltak hajlandók. Én meg nem vagyok hajlandó lítiumot szedni soha többé.)
2022. szept. 24. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Holnap hívd fel a kezelő orvosodat,hogy ő mondja meg mitévő legyel ha nm ered el akkor a haziorvosodat.de én lecsökkentenem hogy minden napra legyen,ha hirtelen abbahagyod az instabillá tehet illetve megvonasi tüneteket okoz majd.esetlg egy betegtarstol kérj,ha ismersz olyat aki ezt szedi.
2022. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3

Köszi. Nincs kezelőorvosom. Az új orvoshoz volt időpontom szept. 9-re és bőven elég lett volna a depakine-om, de ahogy írtam, elkeverték a dátumomat (ez egész biztos, vmi helyettesítő asszisztens lehetett, amikor másfél hónappal korábban időpontot kértem) és a doki ugyan hajlandó volt velem 15 percet beszélni, de elküldött azzal, hogy szept. 30-ra ad időpontot.


Azóta beszéltem egy nagyon normális és kedves ismerősömmel, aki pszicháter és megkérdeztem, hogy nem tudna-e írni és azt mondta, hogy nem, mert most a kisbabájával van otthon és csak magánrendelésben dolgozik.


De igen, én is rájöttem a kérdés kiírása közben, hogy csak az működik, ha minden napra hagyok. Meg persze el is számoltam magam. Szóval jóval kevesebbet tudok szedni addig, de legalább minden napra jut. Nem ürül ki teljesen.


Még egyszer köszönöm.

2022. szept. 25. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Én is szedem azért írtam,hogy ne hagyd el hirtelen. Volt amikor csökkentettem magamtól és instabillá tett,én bipoláris depressziós vagyok.kitartast kívánok neked.a lítium helyett kaptam én is a depakinet.
2022. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5

Köszönöm szépen. :)

2022. szept. 25. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!