Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy visszahúzódó, csendes,...

Egy visszahúzódó, csendes, zárkózott, magányos személy meg tud változni? Pszichológus segítségével?

Figyelt kérdés

Nem arra gondoltam, hogy gyökeresen megváltozzon, de azért észre vegye magán, hogy valami más/jobb lett. Hasonló kérdéseknél, akár itt, akár más oldalon írták már pszichológus igénybevételét.


Ez tud javítani a helyzeten? Nekem is mondták már, hogy szükségem lenne rá, de mivel drága és nem érzek rá 100% garanciát, hogy biztosan jobb lenne a helyzet még nem mentem el hozzá. Mi a véleményetek?



2022. szept. 25. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
A privát véleményem az, hogy egy adott problémára nemcsak egy jó megoldás létezik. A pszichológus lerövidítheti az utat, megspórolhatsz vele pár zsákutcát, de nehéz ennek az értékét pénzben kifejezni. Ha nem olyan veszett nagy a baj, akkor valamilyen önismereti csoportba lenne érdemes bekerülni, nem kell rögtön egyéni terápiában gondolkozni.
2022. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ki tudja megmondani, hogy mekkora a baj? Nekem kellene érezni?
2022. szept. 25. 22:33
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha veszett nagy a baj, akkor nem noszogatnak, hanem bevisz a mentő a pszichiátriára. Ha nagyon nagy a baj, akkor minden módon igyekeznek meggyőzni a családtagok, barátok, ha gyerek vagy, elvisznek a szüleid szakemberhez. Ha ez nincs, akkor pedig az a releváns, amit te érzel. Ha nagyon szenvedsz, akkor nem kérdés, hogy menni kell. Ha szeretsz egyedül lenni, akkor az is lehet, hogy nincs is semmi baj veled, csak ilyen a személyiséged.
2022. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Igen meg tud változni, nekem alapsulin volt egy osztálytársam 1-2 emberrel beszélgetett de senki mással, most rá 3évire középsuliba jár én már elvégeztem és igen megváltozott több emberrel beszélget és nem zárkózott.
2022. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem kell megváltoznod. A cél sokkal inkább az, hogy jól érezd magad a bőrödben. Ez akkor fog eljönni, ha elfogadod magad ilyennek. De a pszichológus mindenképp segíthet
2022. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Lehet hogy oka van, hogy így érzel. Ha esetleg valami trauma, vagy gátlás akkor tényleg jó egy szakorvos. Ingyen is van, neurológus tudja "felírni"

Sokat segítene pár vitamin...mondják hogy a D vitamin nagyon jó, meg a Q10 is használ és a B komplex, vagy a B6. Lehet hogy jó lenne egyenként elkezdeni kipróbálni, hátha segít. Azt mondják a jóga is nagyon jó - ha van rá lehetőség. Érdemes lenne megpróbállni egy két órát venni, aztán vannak a neten is ingyen.

2022. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tud. De attól is függ hogy miért ilyen. Ha valami trauma akkor jól jön a szakember. De sokszor van hogy a távolság is javít a dolgokon plusz az akarat. Tehát ha kilépsz abból a kozegből ami a rossz érzést okozza, és akarsz jobban lenni nem fulladsz bele az önsajnálatba. De maga a pszichológus is akkor ér valamit ha akarsz gyógyulni. Feltételezem azért írtad ki a kérdést mert akarsz változtatni. Ebben az esetben cselekedned kell annak érdekében hogy jobban érezd magad.

Nekem nem volt pénzem pszichológusra de a távolság, az önvizsgálat és az akarat segített. Kerülöm a nagyon negatív embereket is akik kiszivják belőlem az élet kedvet. E helyett olyan emberekkel veszem körbe magam akik javítanak a kozerzetemen, akikkel jól érzem magam. Amikor nagyon magam alatt voltam jól jött volna egy pszichológus szóval nem állítom higy rossz dolog.

2022. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Voltál,
2022. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
?.
2022. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!