Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A NATÍV KOPONYA CT KIMUTATJA...

A NATÍV KOPONYA CT KIMUTATJA A DEMENCIÁT? Vajon mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Anyukám ,lassan masfél hete ugymond "megzavarodott" elsőre csak pár szót mondott egesznap es ha rá kérdeztünk rossz dátumot mondott,utana volt olyan nap amikor jobban volt es úgymond lehetett vele kommunikálni , de mára már egésznap csak össze vissza járkál és annyit mond leginkabb hogy "erre megyek , igy csinalom , tetszik?" Vagy ilyesmi van hogy megkerdem kivagyok vagy hogy hány éves de legtobb esetben nem tudja,nagyon nincs jól és én borzasztóan aggodok érte.

AHOL VOLTUNK MÁR : neurologus, pszihologus , pszihiater . Elvittuk koponya CT -re egy lapra leirták hogy nincs tumor se vérzés se ilyesmi a CD felvételt amit kaptunk a pszihiater meg se nézte csak a lapot amire az eredmény volt irva. Ha Demens lenne az kiderult volna már nem?

Kap gyógyszeres kezelést amit a pszihiater írt fel neki de nem látok igazán javulast max nyugodtabb és átalusza az éjszakát . Mennyi idő mikor rendesen hat a kezelés?

Anyukam 47 éves egyébként.



2022. szept. 27. 00:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a diagnózis? Kell lennie, ha már gyógyszeres kezelést kap.
2022. szept. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
A demencia fokozatosan alakul ki, nem egyik napról a másikra.
2022. szept. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

"Kap gyógyszeres kezelést amit a pszihiater írt fel neki de nem látok igazán javulast max nyugodtabb és átalusza az éjszakát"

Ezt hívják javulásnak.

2022. szept. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Koponya CT-ből sajnos demenciát nem lehet kimutatni csak keresni hogy mi okozhatja. Pl tumor,bevérzés, nyomás fokozódása az agyban. Sajnos én úgy látom édesanyád a genetikai hajlam miatt lett ilyen korán demens. Én a helyetekben egy genetikust is megkeresnék, mert lehet neked is szembe kell majd nézned ezzel.
2022. szept. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vinném tovább. Beteg is lehet, nem csak demens. Vannak neurológiai betegségek.
2022. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Klimax is okozhat ilyen tüneteket egyeseknél. Ha ez van a háttérben, néhány év után jobban lesz.
ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!