Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kellene tegyek ebben az...

Mit kellene tegyek ebben az esetben? Magamtól nem megy semmi, nincs bennem meg az elhatározottság mégha időnként úgyis érzem hogy sikerül elmegy a motivációm pszichológushoz pszichiáterhez nem szeretnék menni, valószínű hogy nyugtatót írna fel?

Figyelt kérdés
16éves vagyok, és elég sokmindenen keresztül mentem, kiskoromba apukám elhagyott minket. És utána nehéz volt anyukámmal ketten.. állandó stressz nyomásban volt részünk. Osztálytársaim elsőtől 6.osztályig bántottak lelkileg testileg is. Ami nagyon megviselt, hisz semmi rosszat nem csináltam, mindig én voltam a jó gyerek az osztályba, rám sose szóltak semmiért. Mégis ki lettem közösítve bántva. Aztán 7.-ben hirtelen a nagy változásom miatt mindenki érdeklődött utánam, megismert. És belátta hogy nem is vagyok olyan mint amilyennek gondoltak. De ugye sok volt a kamu is.. akiket elég könnyen kiszűrtem, ekkor ebbe a korszakba boldog voltam. Viszont utána jöttek a szerelmi csalódások.. köztük egy igaznak vélt szerelem is, aminél elég messziről elszokott otthonról hozzám egy lány. Melynek meglett az eredménye, hisz rendőrök vitték haza, és akkor tudták meg a szülei hogy én vagyok… de egyből eltiltottak tőle, akkoriban nem bírtam a fájdalmat és túl adagoltam magam nyugtatóval, ami miatt kórházban kötöttem ki. Szörnyen nehéz éveim voltak ezután, pszichiáterhez küldtek, drogambulencia.. és pszichiatriára is beakartak küldeni egy időbe.. azóta változtam… nem drogozok már meg úgy semmi rosszat nem csinálok, van egy rendes barátnőm akivel 1éve együtt vagyok, boldogan. És sokat járok hozzá, tényleg érzem hogy ő az igazi, hisz sosem hagyott cserben, és egymásra figyelünk mindig. De a lényeg hogy mostanába nagyon sokszor előjönnek ezek bennem.. sokszor gondolok a múltra, és nem hagy nyugodni sok dolog. Alvás zavarom van, reggelig fent vagyok és reggel alszom el.. lehangolt vagyok sok esetben, motiválatlan, és szomorú, ez mellett iskolában se tudok figyelni, figyelem zavar lehet a háttérben, abszolút nem fog az agyam, nem tudok megtanulni semmit, és sokszor okolom magam. A depresszió tünetei után néztem és a nagyrésze igaz rám. Lehet az volnék?! Esetleg mit kellene tegyek?😢

2022. okt. 1. 23:27
A kérdező szavazást indított:
Pszichiáterhez kellene fordulni
Orvosi segítségre lenne szükséged
Nyugtatót kellene szedj erre
8 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiater is orvos, ugye, tudod?

A hazi orvossal semmire nem mesz (ha arra gondoltal).

2022. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!