Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert irogatjak fel nagy...

Miert irogatjak fel nagy szamban a pszichiater szakorvosok az un. Antipszichotikumos gyogyszereket?

Figyelt kérdés
Pl.ripedon, ketilept,parnassan nevezetu gyogyszereket irogatjak nagy szamban , a benzodiazepinek helyett ,amik nem a dopaminon hatnak , hanem az omega receptorokon..

2022. okt. 1. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Miert nem kerdezed meg oket?
2022. okt. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bunkosag lenne.
2022. okt. 1. 23:54
 3/9 hosszúhajú ***** válasza:
100%
30 év tapasztalattal írok - azért mert nincs idő rendes kivizsgálásokra a másik pedig hogy biztonságból. hacsak egy kis gyanú is van valamire akkor inkább írnak rá valamit hogy kezelve legyen. úgy vettem észre hogy mindig a rosszabból indulnak ki.
2022. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hosszúhajú ***** válasza:
100%
ja és azt lehagytam hogy szeretnek rögtön diagnosztizálni, mert leegyszerűsítenek.
2022. okt. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezd meg az orvost, nem bunkóság kíváncsinak lenni és érdeklődni a kezelésed iránt.

Egyébként amennyire én tudom ez páciensfüggő meg kórkép függő kinél mi hat. Olvastam olyat, hogy kevert szorongásos depresszióra pl. nem hat sokszor az antidepresszáns, és ekkor antipszichot írnak fel.

Benzoval az a baj, hogy fizikai függőséget okoz, meg valakinél nem is hat szorongásra. Nem szedtem még, de nem is akarom kipróbálni, főleg hogy elv jobban álmosít. Antidepivel a hatás meg folyamatosan felépül, és nem múlik el 24h-n belül h bevettem azt az 1 szemet, hangulatomon is javít, szorongást is old.

2022. okt. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Azert mert ez az egyszeru! Nem foglalkoznak komolyan a beteggel! Valami lett felirva, kesz. Ez TB alapu volt?
2022. okt. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Se a benzodiazepinek, se az antipszichotikumok nem az omega receptorok hatnak.


Elkèpzelhetőnek tartom, hogy azért mert annak nem csökken a szorongás és feszültségoldó hatása. Benzodiazepineknek csökken a hatása. Ilyenkor sokszor emelni kell. Aztán a nagyobb adag hatása is csökken. Égig viszont nem lehet emelni.

2022. okt. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6 .

Igen ..

2022. okt. 24. 03:26
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtató függőséget okoz, gyengül a hatása. Egyre nagyobb adag kellhet. Ezt igyekeznek elkerülni.


Antidepi nem mindenkinek hat szorongásra. Ha az nem hat, akkor antipszichotikum jöhet számításba. Alváshoz, feszültségre, szorongásra.

2022. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!