Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok szerelmes, mert...

Nem vagyok szerelmes, mert nem szeretem magam?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok kibékülve a külsőmmel, nem tartom magam elég férfiasnak 20 éves létemre. Szüleimmel élek, dolgozom, eljárok a barátaimmal, lakáshitel önerőre gyűjtök. Sosem voltam kapcsolatban, és szerelmes sem. Vannak lány barátaim is, egyikünk részéről sem jött szóba, hogy valaha összejöjjünk. Bár van olyan is, akivel nagyon jóban vagyok, és neki sincs már másfél éve senkije. Vele alakulhatna valami, ha úgy szeretném, de itt a baj(?) hogy nem is vágyom rá.

Szűz vagyok. Talán alacsony a nemi hormonszintem, néha önkielégítek, de semmilyen párkapcsolatra nem vágyom, vagy nem akarok szexelni sem. Az is felmerült bennem, hogy valami súlyos mentális bajom van, de ugyanakkor vannak érzelmeim, szeretem a természetet, az állatokat, az embereket, sokat foglalkozom testvéreim gyerekeivel, jól elvagyok velük is. Talán egyszer szeretnék egy sajátot.

Mint egy pap vagy szerzetes, leélhetem így az életemet, párkapcsolat nélkül? Vannak ismerőseitek, akiknek szintén hosszú ideje nincs, és nem is vágynak rá?



2022. okt. 4. 11:25
 1/2 anonim válasza:
100%

Egy az egyben mintha ha a saját életemet írtad volna le. Nekem se volt soha senkim, mert nem tartottam magam elég férfiasnak én sem.

Regebben úgy éreztem hogy parkapcsolat muszáj az életembe, főleg mert a család nyomta. Egy idő után viszont elengedtem, most tanulok, szórakozok, gyűjtök én is.

Nem vagy fura, nem vagy egyedül. Ha azt csinálod amit szeretsz, amiben örömöd leled egy idő után nem fog erdekelni

2022. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is 22 évesen voltam először szerelmes, akkor is volt az első kapcsolatom, nem esik mindenki könnyen szerelembe, viszont nem vagy kicsit elfáradva? az és a magad elé támasztott elvárások okozhatják, hogy nem is vágysz ilyen dolgokra.


A külsőddel kapcsolatban meg mindig tudsz javítani, esetleg edzeni/fogyózni, attól függ milyen a külsőd, vagy megtalálni a számodra legmegfelelőbb stílust.


Plusz ha semmi nem válik be, vannak aszexuális emberek, az is teljesen normális.

2022. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!