Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek,hogy ne féljek?

Mit tegyek,hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Skizofrén vagyok az orvosok szerint.

De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy borzalmasan félek az emberektől, társaságban úgy érzem össze fogok esni, menekülni akarok, rosszul vagyok. Rettegek, hogy a munkahelyen mérget tesznek a vizemben ,ha ott hagyom a flakont az asztalon ameddig én kimegyek az irodából.

Állandóan szorongok, nagyon nagyon.


Szerintetek mit tehetnék?



2022. okt. 6. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Pánikbetegségnek és paranoiának hangzik. Keress fel vele egy pszichiátert, lehetséges, hogy Szertralin-t kellene szedned.
2022. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Járok rendszeresen orvoshoz, nagyon sok gyógyszert szedek. Lehet, hogy mindez a skizofrénia miatt van?
2022. okt. 6. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az indokolatlan félelem, hogy megmérgeznek, tipikusan a paranoid skizofrénia tünete. Elmondtad az orvosnak, hogy ezek a tüneteid még mindig megvannak? Lehet, gyógyszert kéne cserélnie, vagy adagot növelni...? De ez csak laikus felvetés, mindenképpen vele konzultálj.
2022. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, ezt nem mondtam még el neki
2022. okt. 6. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4: Könyörgöm, miért nem???

Alapvetően fontos információ... Ha nem mondod el, honnan tudná, hogy jó irányba megy-e a kezelés...?

2022. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, félek mindig a kórházba kerüléstől
2022. okt. 6. 15:25
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szociális fóbiának hangzik. Pszichológushoz jársz? Kellene
2022. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem járok
2022. okt. 23. 02:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak azt vihetik be a kórházba az akarata ellenére, aki magára, vagy másra veszélyes magatartást tanúsít, vagy ennek a konkrét, közvetlen veszélye fennáll.

Pl. ha valaki egy késsel hadonászik az ötödik emeleti ablakban és azt kiáltozza, hogy mindjárt felvágja a hasát és kiugrik, mert úgy érzi, hogy kígyók tekeregnek benne, azt a saját érdekében erőszakkal is leszedálják és kórházba viszik, feltéve persze, hogy időben meg tudják állítani. (Állítólag volt ilyen megtörtént eset.)

2022. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!