Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy komoly baj van velem?

Lehet, hogy komoly baj van velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon sok mindent észrevettem magamon az utóbbi években, fogalmam sincs hogy mi ezekből a normális és mi az ami miatt érdemes lenne szakemberhez fordulni. Így előbb hozzátok fordulok, hátha vannak hasonló tapasztalatok.


Borzasztó hangulatingadozásaim vannak. Részben azért, mert sikertelennek érzem magam, részben pedig van hogy csak úgy kelek fel hogy nagyon lent vagyok. Aludni van hogy jól alszom, van hogy borzalmasan rosszul mert kattog valamin az agyam egész éjjel. Emiatt voltam már napokig kialvatlan, rossz volt.


Párkapcsolatban élek. Nem bírom elviselni ha párom elmegy itthonról, igyekszem jól kezelni de folyton az van bennem lehet nem fog hazajönni, elhagy, vagy amikor épp nem vagyok otthon mire hazaérek már nem lesz otthon. Ez olyan értelemben alaptalan hogy több éve vagyunk már együtt, de nem bírom ezt kiverni a fejemből egyszerűen rettegek attól hogy egyedül maradok.

A legtöbb veszekedésünk amiatt van mert párom szerint folyton irányítani akarom őt, erőszakos vagyok, ha valami nem úgy sikerül ahogy eltervezem borzasztó agresszió lesz úrrá rajtam. Ezt egy ideig tudtam kontrollálni, mostanra oda jutottam hogy ilyen pillanatokban török-zúzok. Soha nem ütöttem meg párom, nem akarnék neki fájdalmat okozni, de voltak már ilyen gondolataim és más emberekkel kapcsolatban is. Ez az agresszió ijeszt meg a legjobban ami talán az utóbbi évben jött elő, azelőtt nem volt ennyire jellemző. Illetve ez a kettősség, mert amikor itt van velem, és rendben vagyunk akkor nagyon boldog vagyok de akár ha kimegy a boltba és azt mondja nem kell hogy vele menjek, már az van bennem hogy biztos oka van, megcsal és ő is itt fog hagyni.


Utóbbi pár hónapban voltak nagyon szörnyű gondolataim is, de ezekről inkább nem beszélek. De tudom, hogy nem jók.


Igyekeztem gondolkodni mi válthatta ki mindezt… nem volt könnyű gyerekkorom ez igaz (apám otthagyott minket, új házasság, fizikai abúzus) részletekbe itt nem mennék inkább, de nem tudom erre rá lehet-e fogni mindezt.


Nehéz szavakba öntenem, amit érzek, amit gondolok, igyekeztem a lehető legjobban összefoglalni.


Kérdésem tehát, van bármi ötletetek, mégis mi baj lehet velem? Érdemes lenne ezen a ponton szakemberhez fordulni? Nem szeretek ilyen helyekre járni de ha nincs más megoldás, megteszem. Ha tudtok javasolni valaki jót Pesten, azt is megköszönöm.



2022. okt. 6. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes szakemberhez fordulni.
2022. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egy pszichológus a segítségedre lehetne!Kitudnád őszintén beszélni a benned lévő feszültségeket !Rá világítana,hogy a párkapcsolatoddal van valamilyen gond?Alapozottak a félelmeid vagy pszichésen vagy kimerűlve!
2022. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, ezekkel menj szakemberhez szerintem is. A gyerekkori dolgok nagyon meghatározóak, valszeg ezek miatt lettél ilyen. Primitíven mondva: apa elhagyott, nem tudtad elviselni, nem tudtad feldolgozni, a párod potenciális lelépéséről ez jut eszedbe, és azt a régi hibát rajta akarod megakadályozni. Én is lelki bajokkal élek, nem könnyű a páromnak. Szóval magad miatt és a kettőtök miatt is menj el! 49f
2022. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A terapeutám egyik mondása az, hogy a depisek nagyon sokat gondolkodnak magukon. Ezért erre igyekszem figyelni, és amikor rájövök, akkor félreteszem kicsit a rágódásomat, önostorozásomat és igyekszem a külvilágra figyelni, a természetre, a többi emberre, bármire, ami kint van. Ez terápia mellé egy kis praktikus tipp. 3# voltam.
2022. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, feltetlenul kell szakember segitsege! Mivel foglalkozol?
2022. okt. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

HR területen, munkaerő felvétellel foglalkozom

2022. okt. 7. 12:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!