Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Venlafaxine tapasztalatok?

Venlafaxine tapasztalatok?

Figyelt kérdés
PTSDre írták fel.

2022. okt. 6. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Van valami oka, hogy pont ezt kaptad (pl. mert már más gyógyszereket próbàltál)? Rövid felezési ideje (értsd: gyorsan kiürül) miatt ha nem pont ugyanakkor veszed be egy nap akkor enyhe elvonasi tünetek jelentkezhetnek és az SSRI-k és SNRI-k közül a legnehezebben elhagyható szer. Ettől függetlenül jó lehet, de gondolom az orvos is csak hasraütésszerűen választott a szerek közül és ebben az esetben nem a legszerencsésebb választás. Én nem tudok róla, hogy bármivel hatásosabb lenne PTSD esetén mint a többi antidepresszáns.
2022. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig Citalopramot és Sertalinet próbáltam, de nem csináltak sokat.


Kitágult a pupillám, paranoid vagyok, állandóan somjas vagyok, a szívem össze-vissza ver, takaró alatt, pulcsiban is ráz a hideg és remegek.


Eddig 4 napig szedtem, reggel, kb 1-2 óra eltéréssel, és 2 napja állandóan kb "be vagyok" állva.


Ha ez elvonási tünet, valamikor jobban kéne lennem, nem?

2022. okt. 6. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Ja értem, akkor logikus, hogy tovább próbálkozik az orvos és azért írta ezt fel. Nem valószínű, hogy elvonási tünet lenne, de azért ennèl a gyógyszernél figyelj oda, hogy 24. óraként vedd be.
2022. okt. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végülis bementem az ügyeletre vele, lemérték a pulzusomat, meghallgatta a szívet a doki, és közös megegyezés alapjál levesznek róla, szép lassan.


75 mgról visszavették, 37.5 mgot szedek 4 napig, aztán egy hét pihi és kapok mást.

2022. okt. 6. 18:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!