Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem lehet csak gyógyszer...

Miért nem lehet csak gyógyszert felíratni pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Fél évente járok kontrollra nagyon régóta, és rohadtul unom a az asszisztens hülye kérdéseit. Amik persze nem a gyógyszerekkel kapcsolatosak, hanem minden magánéleti dolog érdekli. Mindent felír a kórlapra kicsit átfogalmazva. Egy csomó dolgot már magától is kitalált, mert csak úgy. Pszichiáterrel több éve nem találkoztam, ő csak elviszi aláíratni a doktornőhöz és kész. Tényleg semmi szükségem a baromságaira, és beszélgetni sincs kedvem vele, mert nagyon antipatikus, és boszorka kinézete van. Lehet olyat kérni, hogy csak szakorvosi javaslatot írjon fel?

2022. okt. 9. 03:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és hétfőn 9-re kellene mennem. De biztos nem kelek fel azért 6-kor, hogy ott várjak 3 órát. Mivel hiába megy bárki is időpontra 2-3 óra a minimum amennyit várakoznia kell. Azért kell 6-kor kelnem, mert még buszoznom is kell sokat, és gyalogolnom.
2022. okt. 9. 03:58
 2/4 anonim válasza:
100%
Sok helyen lehet telefonon is receptet kérni, nem kérik, hogy bemenj. Sőt, szerintem nekik is kényelmesebb. Szerintem probáld meg, hogy telefonon (előre) megkérded, hogy nem-e tudja odaadni, ami kell, mert pl. hivatalba kell menned vmiért és nem tudsz menni. Ha bejön, akkor legközelebb meg lehetne finoman kérdezni megint, hogy lehet-e.. lehetne mondani, hogy olyan sok minden teendő van.. stb. Mások azon panaszkodnak, hogy a járvány óra nem fogadta az orvos, csak mindig telefont kér.
2022. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged menj el magánba, vagy ugyanott másik orvoshoz, ha van.
2022. okt. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 Végül is nem recept kell, hanem szakorvosi javaslat, hogy a háziorvos is fel tudja írni 6 hónapig. Legfeljebb majd megtagadom hogy válaszoljak a vallató kérdésekre. Csináltam már ilyet, de fel volt háborodva a banya, és mondta hogy ő végül is csak a munkáját végzi. Próbáltam menteni a helyzetet, hogy értékelem hogy segíteni akar meg minden, de azt mondta ő nem segíteni akar, hanem rávezetni, és elgondolkodtatni dolgokra. Háborogva mondta, hogy végül is nem közelező válaszolni, de ne csodálkozzak ha nem gyógyulok meg, meg azon se, ha majd az utcán találom magam. Egy darabig tűrtem a hülye értelmetlen kérdéseket, de mikor magán dolgokra kérdezett, hogy volt már barátnőm, meg milyen a kapcsolata a testvérével? Nem láttam értelmét, hogy ezekre válaszoljak, meg annak sem, hogy ezekre válaszolva hogy tudnának segíteni abban, hogy kigyógyuljak a pánikbetegségemből. Ugyanis semmi másféle dolog miatt soha az életben nem fordultam volna pszicháterher.
2022. okt. 9. 21:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!