Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az elején leszeretném szögezni, hogy elmentem volna pszichológushoz ha adódott volna rá lehetőségem, de sajnos költőpénz hiányában ez nem megvalósítható, ezért leginkább azokhoz szólnék akik hasonló helyzetben vannak/voltak.


Szinte mióta az eszemet tudom, mérgező emberek között éltem. Gyermekkoromban is mindig ott volt a tipikus szülők közti feszültség, és válás után, még azután is hogy elköltöztünk folytatódtak ezek a dolgok. Annyira nem mennék bele a részletekbe, viszont ami meghatározó része volt az életemnek az az, hogy végignéztem az anyám kapcsolatait ahogy mindegyik elromlik, majd jött az a 7 év, amit egy teljesen nárcisztikus, mérgező mostohaapával éltem le.


Úgy érzem nagyban befolyásolták ezek a dolgok, az életemet párkapcsolati téren, mivel tudom hogy majd eljön mindennek az ideje, viszont most, 20 évesen, ahogy meg is kedveltem valakit és viszont kedvel az illető, egyszerűen nem merek belevágni. Nemtudom mitől félek, körül írni sem tudom, mintha taszítana az egész, de közben vágynék rá.


Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy akik hasonló cipőben jártak/járnak, hogyan bírkoztak meg ezzel a dologgal?



2022. okt. 9. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Van TB alapu pszichiater.
2022. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

TB alapon mindenképpen megpróbálnek a PSZICHOLOGUST! Nem pszichiatert 😊

Az a baj, hogy minden helyzet és minden ember más. Hiába volt bárki hasonló cipőben teljesen másképp éli meg a dolgokat másképpen dolgozza fel és másképpen hat ki az életére. Nem biztos, hogy az a tanács jó tanács neked. Illetve a leírtak alapján feltételezem, hogy azért lenne rajtad min dolgozni egy hozzáértőnek SAJNOS.


Viszont írtad, hogy elmentel volna szakemberhez, de nincs rá lehetőség. TB alapon sem akkor? Saját tapasztalatból írom, hogy más nem fog tudni neked segíteni sajnos. 😞 ehhez tényleg egy szakember kellene. Kívánom neked, hogy sikerüljön el menned és hogy jó kezekben légy nála.

2022. okt. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

2 és vagyok ismét!


Legfőképpen azért is jó lenne, ha el tudnál menni, mert sajnos ha ig nőtték fel ilyen m.apa mellett, akkor az ember lánya hajlamos arra, hogy hasonló embereket vonzzon be az életébe és hiába szar és tudja nem tud belőle egyhamar kiszállni.

2022. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!