Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik le vagytok százalékokolta...

Akik le vagytok százalékokoltatva,tudtok dolgozni? Kaptok adó kedvezményt,súlyos fogyatékosságra? Bno kód szerint jár.

Figyelt kérdés
Havi 10ezer lenne,és visszamenőleg is. Arra vagyok kíváncsi, hogy valaki munka mellett elintézte- e ezt,kiknek jár?én bipoláris vagyok.a bno kód szerint jár,de nm érem el hetek óta a pszichiátert.

2022. okt. 9. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én nem látom közte hogy járna, persze az is lehet hogy átsiklottam felette.

Szakorvostól kell igazolás a NAV-nak (nem elég a záró a diagnózissal), azt kell az adóbevalláskor leadni a könyvelönek, a többi az ő dolga.

Visszamenőleg akkor tudod igényelni, ha korábban is fennált a betegség, de még nem igényelted. Ilyenkor önellenőrzést kell kérni, és az előző bevallásokat kiegészíteni.

2022. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,ezt mind tudtam. F730 van a papíron.2eve volt a leszazalekoltatas,de április óta dolgozok. Augusztus óta nm érem el a dokit,csak a nővérek írják fel a felhőbe a gyógyszereket. Holnap megint próbálok időpontot kérni. De jó lenne vki aki kapja mentális betegség után is az adókedvezményt.
2022. okt. 9. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első kérdésedre tudok válaszolni. 70%- ban vagyok leszázalékolva. 4 órában valamit tudnék dolgozni. Nem mindent, mert papír szerint vigyáznom kell , s sok mindent tilos. Pl: emelgetni, hajolgatni, sokat járni stb.... Ezek elvannak írva. Gondolom ezt a papírt meg kellene mutatni a felvevő cég orvosának. Tehát van amit tudnék dolgozni. Viszont az Pesten van. Több lenne az út , mint a 4 óra munka.
2022. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!