Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van még így...

Szerintetek van még így értelme élni?

Figyelt kérdés

A gond szimplán hogy teljesen beleúntam magam az szociális szorongásomba hozzátéve az lehetséges autizmusomba.

Az emberektől már annyira leblokkolok hogy még azt is "elfelejtem" amit itthon elöreterveztem hogy mit fogok az adott szituációban csinálni.

Az idő ahogy veszem észre egyre inkább csak gyorsul míg én egy csecsemő agyi szintjén lehetek...

Legyen szó az barátokról, párkapcsolatokról jelenleg ott tartom hogy igyekszem a szemkontaktust tartani és mosolyt csalni az arcomra, de ezen kívül több még nemvolt 17 évesen ott tartok hogy nem elég hogy az kur** élet valószinűleg autistának teremtett, de még hogy az környezetem is olyan mértékben toxikus hogy már csak ebből egy normális ember tudathasadást kapna...

A mai nap egy borzalmas nap volt teljesen elvette minden bizalmam amim volt, már beleúntam ebbe hogy kb minden második napra megváltozik a sok ingertől az életkedvem pl. Tegnap még tele voltam energiával, életkedvel és mára pedig egy öngyilkossági kisérleten vagyok túl sajnos ezzel nem magamat akarom sajnáltatni csak teljesen beleúntam az életbe...


2022. okt. 13. 14:03
 1/10 A kérdező kommentje:
És egyszerűen még a pszichológusnak se vagyok képes kifejezni magam érthetően hogy mi bánt így ennyi ésszel mégis mi értelmem élni, bármit is teszek tisztába vagyok vele hogy ha nem jön össze az az én hibám.
2022. okt. 13. 14:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Online sorstársakkal se tudsz irogatni?
2022. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ma pl. Úgy éreztem hogy strokrot kapok az iskolában szinte már éreztem mint ha elbénult volna a fejem és kedvetelenségbe és reménytrlenségbe csak nevettem mindenen mint egy debil...
2022. okt. 13. 14:10
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es nem mivel mindig hozzám hasonlóan sérült embereket fogok ki akik egy idő után elhagynak, èlőben pedig képtelen vagyok kialakitani kapcsolatokat, viszont pl az vettem észre a munkahelyemen sikerül a teljesítményemből kis bizalmat szereznem akkor valamennyivel képesebb vagyok "jobbfej" lenni.
2022. okt. 13. 14:15
 5/10 A kérdező kommentje:

Régebben jártam pszichiáterhez (ezzel kapcsolatban nem arról van szó hogy ő diagnosztizált volna autizmussal, hanem én magamról ezt gondolom látom)

a lényeg viszont hogy össze vissza diagnosztizált és ez annyira megmaradt bennem hogy amikor nem sikerül valami teljesen összeomlok depressziós leszek és egyből arra gondolok hogy ez azért lehet mert engem először értelmi fogyatékosságal diagnosztizált, mégha mára más is az "diagnózisom"(szociális szorongásos zavar) akkor is aut gondolom hogy valószinüleg nem véletlenül diagnosztizált idiótának és hogy mégis csak egy orvosról van szó...

2022. okt. 13. 14:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzem magam mint te...Ha van kedved nekem irhatsz én visszairok és nem lépek le.
2022. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem vagyok társalgós hangulatomba, de máskor lehet róla szó.
2022. okt. 13. 14:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy csoportterápia valószínűleg jót tenne, pl. pszichodráma. Lehet hogy bipoláris vagy, ill. kevert személyiségzavar is szóba jöhet. Talán egy gyógyszerbeállítás sem lenne ördögtől való, legalábbis egy átmeneti időszakra, amíg a terápia önmagában még nem elég.
2022. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia,

17 évesen ez a világ -és emiatt Te magad is- nagyon sokat elvár Tőled.

Több mint 20 éve voltam 17 éves, de akkor én is hasonlóan éltem át.


Nyugi, nincs semmi baj, túl fogsz lendülni mindenen. Az ember azért ember, hogy megoldja a dolgokat, amit ez a "k.rva élet" eléd taszít. Gyűjts erőt, mert mindíg lesz valami, ami miatt szét fog vetni az ideg, de meg fogod oldani, mert nehogymár ez/az kifogjon rajtad!


Magadat diagnosztizálni nem érdemes. Sok betegség, sok "állapot" nem is tudatosodik az emberben, míg mások nem mondják. Az, hogy Te saját magad felállítottad a diagnózist lehet csak azért jár a fejedben, mert be akarod vonzani a bajt. Nincs baj! Röhej, de egy rakás dolog fejben dől el először. "Nincs baj"! "Nincs baj!" ...azt' szép lassan talán el is tűnik.

(Persze ha úgy érzed, mindeképp beszélj egy szakemberrel, aki elmondja a tuttit! ;) )


Ha Te tudnád én milyen szartartályban élem a napjaimat, dobnál egy hátast. Ami nekem erőt ad, az az a tudat, hogy a gödörből már csak felfelé van út. Találj valamit, ami pozitívvá forgatja a napi statisztikádat. Ha szar volt a meló, a délutáni jobb periódus miatt, legyen egy "ez a nap elment" nap. Aztán szép lassan átfordul majd "ez egy qrvajó nap volt"-tá.


Nem vagyok elmeturkász, csak azt tudom, hogy a reggeli kávé/tea egy napfelkelte s pár saját magadra fordított nyugodt pillanat marha sokat tud segíteni. ;)


Kitartás! Lesz ez jobb is!

2022. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es uram,

az első mondatát nem teljesen értem, de 17 évesen baromira nem ez a világ, ennyi idősen kellene kiélniük magukat az embereknek hogy később ne legyen ezzel gondjuk, az hogy én mondhatni az 17 évem alatt élmények helyett mentális zavarokat szedhettem össze hát köszönöm, ráadásul ezzel hatalmas lemaradásom van ami engem nagyon zavar, de mégis képtelen vagyok cselekedni az gátlásaim miat...


Azzal hogy több mint 20 éve volt ennyi idős nagy szerencséje van.


Azt tudom hogy túl fogok lendülni mindenen csak azt még nem hogy milyen irányba, lehetséges hogy az elmegyógyintézet lesz az én végem vagy az öngyilkosság.

Képtelen vagyok erőt nem hogy szedni hanem megtartani, napi szinten változik az életkedvem.Ha bármilyen konfliktust is képes lennék megoldani akkor nem érezném magam egy csecsemő szintjén, szóval...


Nem diagnosztizálni akarom magam hanem megtudni végleg hogy mi az konkrét bajom, mert úgy gondolom hogy ezt nekem egy egyszerű pszichológus vagy pszichiáter nem tudná megmndani, annyi trauma ért hogy már én se tudom mindet felsorolni.

Az "nincs baj, nincs baj" szövegben szintúgy nem látom a logikát ez olyan mint ha egy égő házban lennénk és folyamatosan azt hihetnénk el magunkal hogy "nincs baj, nincs baj" és így hagynánk magunkat megöletni szó szerint(remélem érthetően fejeztem ki az példámat).

Jártam szakemberhez aki ösze visza diagnosztizált és ezzel mégjobban felkeltette bennem a pánikot hogy mi van ha sose derül ki az igazság hogy mi az a probléma bennem ami az élet minden területén gátlást okoz, pl. első alkalommal az a pszichiáter értelmi fogyatékosságal diagnosztizált és azóta méginkább kételkedek magamban hisz mikor valami nem sikerül logikusan erre következtetek hogy lehet ez a baj velem és ezzel elmegy az utolsó reményem is hogy legalább racionális szempontból ki tudjak tejesülni, ha már érzelmileg csecsemő maradok.


Sajnos a gödörnél még mindig van lejebb és ezt hivják a pokolnak hívják, ahonnan már ténylegesen nincs kiút.

Van pár hobbim ami kicsit feltudja dobni a napomat, csak hogy már kezdem magam beleúnni hogy folyamatosan ezzel vezetem le a rosszat és ebbe kezdem magam beleszokani ami azt jelenti hogy lassacskán már ez se segít.

Szoktam magamra forditani pár pillanatot naponta, legyen szó kajlás stb. csak hogy ez semmit se hat, hatalmas nagy ervárásaim vannak amiket ha nem teljesitek képtelen vagyok boldog lenni, szóval röviden

azzal hogy toxikus érzelmi törődést kaphatam gyerekként ezért a racionalitásban kezdhettem el keresni a boldogságat, viszont ebben hatalmas elvárásaim vannak magamtól amiket egy átlag alatti inetligenciával nem hiszem hogy képes vagyok megteremteni ezért alakulhatot ki nálam ez a depressziv ördögi kör.

Kicsit sokat irtam elnézést..

2022. okt. 13. 15:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!