Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztaltatok már hasonlót...

Tapasztaltatok már hasonlót egy terapeuta mellett?

Figyelt kérdés

Elsőre felvágásnak tűnhet, de egyáltalán nem arra akarom kihegyezni a kérdést, hogy én milyen okos és intelligens lennék, hanem hogy úgy érzem, mintha a terapeutám egy kicsit "lassú" lenne és nehezére esne követni a komplexebb összefüggéseket, gyakran vissza is kérdez, hogy mire gondolok pontosan, vagy nem tud megfelelően reagálni az elmondottakra.

Mással nem nagyon volt ilyen problémám, meg tudtuk nagyjából találni a tempót, elsőre is megértették, hogy mire gondolok. Viszont nem szeretném őt megbántani, hiszen segít nekem azzal, hogy kedves és megértő, csak kicsit problémásnak érzem, hogy intellektuális fölényben vagyok.

Szerintetek hagyjam ott?


2022. okt. 15. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

:D

Engem se ért meg a szakemberem, de nem hinném, hogy azért mert intellektuális fölényben lennék.


Új vagy neki, új életkörülményeket, embert, gondolkodásmódot kell megismernie csomó másik kliens mellett, nem várhatod el, hogy gyorsan úgy lássa át a dolgokat, ahogy te, mivel te sokat tudtál azon gondolkodni, amit neki mondasz és még át is élted.


Egy szakember mindig belekérdez, hogy a problémát máshonnét közelíthesse meg, nincs köze, ahhoz, hogy h*lye vagy sem.

2022. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy ostoba, hanem hogy lassú. Voltam már pár interjún, és mindig megértettek elsőre, legalábbis ha a sebességet nézem, akkor nem volt különösebb gond. Szerintem ezt a mindennapi életben is könnyen meg lehet állapítani, pl. valakinek többször kell elmagyarázni valami olyat, amit a többiek már elsőre is megértenek.
2022. okt. 15. 22:00
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy ez egyszerűen a terápiás technikájához tartozik. Erre nem gondoltál?
2022. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Milyen terápiás technika? Az, hogy valamit kétszer/háromszor kell elismételnem, mert jelzi felém, hogy nem értette meg elsőre? :D Illetve sokszor ki kell javítanom őt, mert nem ugyanazt mondja, hanem félreérti, és akkor elnézést is kér.
2022. okt. 15. 22:16
 5/18 A kérdező kommentje:
Ugyanoda jutunk ki a végén, csak hosszabb idő, mire eljut neki.
2022. okt. 15. 22:18
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Mért váltottál? Szerintem csináld végig a terápiát, ha már elkezdted. Talán pont azért lassabb, mert jobban figyel rád, igyekszik megérteni a benned zajló folyamatokat és nemcsak szó szerint ismétli, amit hallott.
2022. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most azt várod mindenki agyon dicsérje az agyadat?

Ha annyira intelligens lennél, akkor megpróbálnál egyszerűbb nyelven kommunikálni vele.

De te még élvezed is, hogy okosabb lehetsz nála.

Inkább valami komoly önértékelési problémád van, ami miatt így viselkedsz.

Nem irigylem a terapeuta munkáját veled, de a te életedet sem.

2022. okt. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem felel meg azt gondolom váltani kell! Ugyanis hónapok, évek, és a pénzed megy el arra, hogy küzdened kell azért, hogy valaki megértsen. Felesleges és neked árt, mert nem a problémáidat oldod meg, hanem a nyakadba veszed a lassú terapeuta gyötrődését...és ezen rugózol.
2022. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy lehet részedről egy elkerülő viselkedés, ez lehet egy önvédelmi mechanizmus. Ilyenkor az ember rácuppan egy totál lényegtelen hibára a másikban és nem kell a félelmetes érzéseivel szembenézni. Tapasztalatból írom, sok terapeutám volt és némelyik kifejezetten bántalmazó volt, totál kiborítottak én mégis velük küzdöttem. A normálisakat mind lepattintottam. Szóval érdemes átgondolni az emberi kapcsolataidat, hogy olyanok mellett maradsz meg, akivel harcolsz vagy akivel tudsz haladni és jobb lesz tőle az életed.
2022. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nincs személyiségzavarom, ha erre gondolsz. Egyébként nem kell minden mögött valamilyen személyes okot keresni. Az embernek meg kell tanulnia elhatárolódni a környezetétől és nem mindent magához viszonyítania, mert az egészségtelen. Az élet minden területén akadnak lassú felfogású emberek, vagy akikre azt mondjuk, hogy "nem a legélesebb kés a fiókban". Nem kell ezt túlbeszélni, de ha érdekel, akkor arra a konklúzióra jutottam, hogy ha nagyon zavarni fog, akkor váltok.
2022. okt. 20. 17:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!