Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a kvetiapintó...

Lehetséges, hogy a kvetiapintól voltak emlékezetkieséseim?

Figyelt kérdés

Antidepresszáns mellé írtak fel kvetiapint kiegészítésként (kevert szorongásos és depressziós zavarra, hangulatingadozásra, alvásproblémára).

Egyébként jelentősen javult tőle először a hangulatom. Először 25 mg-mal kezdtem, és 100 mg-ig emeltük, viszont engem borzasztóan leszedált, és nagyon fáradt voltam tőle mindig, de annyira nem érdekelt, mert végül legalább jobban vltam tőle egy ideig. Végül volt egy öngyilkossági kísérletem, akkor utána teljesen megváltoztatták a gyógyszereimet, és most veszem észre, hogy szinte alig emlékszem valamire abból az időszakból, amikor a kvetiapint szedtem. Ilyen lehetséges? Sőt, még azon is gondolkodtam, hogy ettől kerülhettem ilyen beszámíthatatlan állapotba, hogy volt egy öngyilkossági kísérletem, mert nem volt tiszta a tudatom.



2022. okt. 18. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem kizárt. Én csak nagyon kiütős adagnál hallottam ilyenről. De ez nem zárja ki, hogy valaki eltérés módon reagál.


Ennél gyakoribb, hogy valakinek nagyobb adag (vagy gyors emelés után még nem kialakult tolerancia esetén) annyira feloldja a gátlásait, hogy önkontrollt gyengíti és nem tud ellenállni destruktív vagy öndestruktív késztetéseinek. Nálam több gyógyszerrel van ilyen határ. Anyu figyelte meg ezt először nálam. Több ilyen tapasztalat után nekem is egyértelművé vált.

2022. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Akkor simán lehet, hogy tényleg emiatt jutottam el az öngyilkossági kísérletig...

Hetente emeltünk a dózison mindig, így nagyjából egy hónap alatt jutottunk el a 100 mg-ig.

2022. okt. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!