Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kértem időpontot hipntoerápiár...

Kértem időpontot hipntoerápiára, mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Március óta járok pszichoterápiára egy klinikai szakpszichológushoz, de az a helyzet, hogy nem sokat változtatott az állapotomon. Kevert szorongásos és depressziós zavarom van, és egyáltalán nem lettem jobban, pedig nagyon jó kapcsolatom lett a pszichológusommal és szeretek is hozzá járni, mindig jobban érzem magam utána, de egyszerűen a tüneteimen nem segít, ezért gondoltam, hogy kipróbálbám a hipnoterápiát. Azt hiszem Katathym imaginatív pszichoterápiára fogok menni. Mire lehet számítani?

2022. okt. 18. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismerem ezt a terápiát, de ahhoz, hogy hatásos legyen bármilyen módszer is, akár évek is kellhetnek, trauma súlyosságától függően. Tehát a március még nem sok idő. Persze mindent érdemes kipróbálni, pszichodráma csopira gondoltál már? A szorongásokat csoportban könnyebb oldani.
2022. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Psycho ***** válasza:
47%

Ácsi, ácsi! Ez két külön módszer!


A hipnoterápián hipnózis történik.

A KIP hasonló módszer, de más.


Izgulni nem kell miatta, legyen szó bármelyikről. Mindkettő alapja a módosult tudatállapot. Ez flancosan hangzik, de voltaképpen semmi másról nincs szó, minthogy egy ellazult, relaxált állapotot alakítotok ki. Becsukod a szemed, elengeded magad, és ebben a kellemes helyzetben kell majd elképzelned dolgokat (nem lövöm le a poént).

A hipnózis irányítottabb, direktívebb. A KIP indirektebb.


Mindkettő nagyon jól tud működni. A KIP kifejezetten jó az ilyen szorongásos zavarok kezelésében (a hipnoterápiát kevésbé ismerem, abban nem vagyok járatos). És külön nagy előnye, hogy nem kell "szétanalizálni" és értelmezni azokat az élményeket, amiket átélsz ennek során.


Nagy eredményt rövid idő alatt természetesen ettől sem szabad várni - jó munkához idő kell és türelem. Mégiscsak a személyiséged egyfajta "építése" a cél! Az nem megy egyik napról a másikra.

2022. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Jobban működhet, mint a pszichoterápia? A kettőt lehet párhuzamosan egymás mellett csinálni?
2022. okt. 20. 17:39
 4/4 Psycho ***** válasza:
61%

Hát, voltaképpen a pszichoterápia része a hipnózis, vagy a KIP. Viszont két pszichológushoz járni egyszerre ellenjavallt (bár lehet félreértettem, amit írtál). Ezt érdemes megbeszélni a terapeutáddal!

Hogy jobban működhet-e, mint a klasszikus pszichoterápia (kérdés persze mit is értünk ez alatt... CBT? Pszichoanalízis? Valami más?), azt nem tudom megmondani. Szerintem erre nincs is válasz. Van, akinek az egyik módszer működik jobban, van, akinek a másik. Egyénfüggő.

2022. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!