Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a hanghallásomról?

Mit gondoltok a hanghallásomról?

Figyelt kérdés

Hanghallása van vagy volt valakinek?

Régen 6 hónapja tartó pszichózisnál jelent meg hanghallàs. Akkor is és rá kb 2 évre is kényszerített "jó" dolgokra. Először egész nap elviselhetetlen módon volt jelen az életemben. 2 év után nagyon nagyon erős fájdalmat éreztem. Nem hinném, hogy szervi oka volt. A számtól a szememig fájt az arcom. 20 perces volt. 5 perc után mentő kihívásán gondolkodtam, de nem tettem. Soha nem hívtam magamhoz mentőt korábban, meg sem fordult a fejemben.

Mindkettőnél előtte már fél lábbal a sírban voltam. Hónapok óta nem keltem fel. Az egyiknél nem ettem már hosszabb ideje, csak pár naponta pár falatot.

Az elsőnél heteken át reggel 8-tól este 8-ig takarítani, ügyeket intézni és egyéb más fontos/hasznos dolgokat kellett végezni. Enni lehetett + óránként 1 cigire megállhattam. Súlyos depressziós előzménnyel kényszerített erre.

Kiderült, hogy sokféle patológiás védekezésem is van. Nyugalomba zuhanás, dühroham közepén 1 mp alatt elaltat. Pszichés nagyothallás. is volt 10 hónapig.

Apuval kapcsolatban kb 1 évig nem engedett érezni, amíg nem ígértem, h ha vele kapcsolatban érzek, akkor nem bántom magam.

Máskor eltűnt minden. Csak feketeség volt és benne egy csecsemő, aki súlyosan sérült.

Emlékezetkiesès is volt többször.


Elgondolkodtató, hogy vajon ellehetetlenítené-e az öngyilkosságot?

Most meddig fogja engedni, hogy a magam ura legyek? 10 éve nem kényszerített semmire.

Tegnap azt mondta, hogy nem szeretne csak legvégső esetben

mert ez is terhelő lenne.

De kéri szépen újra azt tenni folyamatosan, amit jónak vagy legkevésbé rossznak gondolok adott helyzetben. Bármennyire nehéz.

Vajon, ha az öngyilkosságot tartanám jónak, akkor engedné? Vagy pszichésen lebénulnék, állva elaludnék, helyembe lépne (volt ilyen is) stb?



#Hanhallàs
2022. okt. 20. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Jársz szakorvoshoz?
2022. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Pszichiáter mit mondott?
2022. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Nekem volt hanghallásom, pszichiáter segített.
2022. okt. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

13 éve fél év kihagyása járok orvoshoz és több évig terápiám is volt.


10 éve nem kapok erre antipszichotikumot (más gyógyszer nem hat halura) erre.


Más tünetet kezelnek más gyógyszerekkel. Ha más sem volt, csak havi 1x beszélgetni mentem. Nem kaptam semmilyen gyógyszert.


Vagy egyáltalán nem vagy minimális an érdekelte őket az, hogy konkrétan miket hallok. Nem tudom elmondani, ha szavamba a vág és témát vált. Nem én irányítom a beszélgetést.


Már nagyon régóta nem próbált a hang semmire rávenni. Így terapián sem foglalkoztunk vele, de tudott róla a terapom.


A mostani orvosom 1 ève kezel. Terápiám most ért véget nála.

Tud róla, h krizisnèl van hang és rövid, nem bipolos eufória. Eufóriába szélsőségesen elviselhetetlen érzésnél váltok. Hirtelen. Nem mondott rá semmit azon kívül, h nem szükséges kezelni. Nem érdekelte, hogy konkrétan mit hallok.


Most jött elő annyira, h felmerült (mondta a hang), hogy újra kényszeríthet és kéri, hogy azt tegyem, amit jónak látok. Nem célja kényszeríteni. Ez végső esetben lehetséges.


November elején lesz 25 perces gyógyszeres kontrollom. Nem fér bele, hogy átbeszéljük ezeket, mert sok más aggasztó tünetem is van. Emlékezetkiesés, flashbacknél alig vagyok magamnál. Munkahelyen nem tudom, h mit csináltam meg, mit nem. Valamit duplán csinálok.m más kimaradhat. Nem tudom hol jártam, hol nem. Pl voltam-e a konyhában vagy nem. A figyelmem a flashbackre irányul. Nem szállok le időben járműről, vagy masra szállok fél. Dolgaim elhagyom.

Ez ezek vannak flashbacknèl és öngyilkossági késztetésnél is.

Ezeket említettem. Öngyilkossági kesztetésről és flashbackről beszéltünk. Az emlékrzetkieses és a zavart állapot nem érdekelte.

Ezt ő úgy veszi, h ilyenkor nem tudok olyan jól dolgozni. Lehet akár jó is a munkám, ha sokat ellenőrzöm.


Azóta füllel hallott halum is volt 1x. Hátam mögött férfi hangot hallottam. Durván szólt hozzám. Picit sikítottam, megfordultan és még a környéken sem volt.


Próbálok erre 50 perces átbeszélős időpontot kérni.


Előzmény:


15 éve kezdődött egy több évig tartó pszichózis. Téveszmével, hanghallással. A téveszme miatt nem tudtam,hogy ez betegség tünete. Az első fél évben még hanghallás nem volt, de más tünetek igen. Halálra voltam rémülve. Pánikrohamjaim is voltak.

Nem tudtam dolgozni. A végén már felkelni sem.


Kb 6 hónap múlva kezdtem hangot hallani és az kiüldözött az ágyból. 5 hétig takarítottam reggeltől estig, ügyeket intéztem, munkát kerestem. Dolgozni kezdtem újra. Irodai munkát végeztem ügyvédi irodában.


2,5 év múlva mentem orvoshoz szorongas, alvászavar és depresszió miatt. Akkor beszéltem orvossal erről is. Kb 2 évig szedtem antipszichotikumot. Téveszmére hatott. Volt betegségbelátásom pár hónapos szedés után. Hanghallásra nem hatott. Kb 1 éve tartó kezelésnél (ugyanazt a gyógyszert szedve, változatlan afagban) kezdett elnyomhatóvá válni. Kis időre. Újra elnyomhattam. Végül már elnxomni sem kellett, ritkult.


A csökkenő hanghallással párhuzamosan kb 6 hónap alatt elhagyattw az orvosom a gyógyszert.


Abban maradtunk az orvosommal, hogy mivel nincs téveszmém, hanghallás sem sok, egyébként is már rég megszoktam, nem kezeli ezt a betegséget. A többi tüneteket viszont igen.


(Halura, téveszmére csak antipszichotikum hát. Nekem 800 mg Seroquel XR sem hatott csak téveszmére)


Később más orvosok kezeltek. Ők sem adtak erre gyógyszert, csak a többi tünetre.


Amikor más tünetem sem volt, nem kaptam semmilyen gyógyszert.


13 év telt el azóta, hogy ezt kezelni kezdték. Minimum 10 évig nem kaptam rà gyógyszert mert csak kevés hanghallás és kevés más egyeb halum volt.


Később bipolos pögesem volt. Erre időszakosan antipszichót is kapok. Hangulatstabilizalot folyamatosan.

10 hónapig szedtem terápiás legkisebb adag felét olanzapinból. 2,5 mg-ot. (Terápiás adagot 5-20 mg). Utána 1 évig nem kaptam. Kb 2 hónapja másik antipszichót szedek. Kis adagban. 150 mg Ketileptet kapok. Régen ebből 800 mg volt az adagom. Ezek az antipszichók halura is hatásosak lehetnének, de nem ekkora adagban. Bipolos pörgésre elég a hangstab mellé.

2022. okt. 20. 14:56
 5/11 A kérdező kommentje:

Max adag gyógyszer sem hatott soha hanghallásra. 2 antipszichotikum kombinációja sem. Más antipszichotikumok sem. Azokkal élő halott voltam. Munkát alig tudtam végezni. Max részmunkaidőben.


Amikor elvettek, újra tudtam dolgozni. A kezeletlen időszak (amikor még nem mentem ezzel orvoshoz) nagy részében is.


Szerintem most sem fog semmit adni erre. Ha adna se hiszem, hogy hatna.

2022. okt. 20. 15:00
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Képzeletben szoktam folytatni párbeszédet, mint amikor pro és kontra érveket gyűjtünk valami mellett és ellen, de az mind az enyém, nincs külső játékos, se Isten, se más.
2022. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én olanzapint majd explemedet kaptam hanghallásra, szerencsére segített. Most fogjuk megpróbálni gyógyszerek nélkül, remélem nem jön vissza.
2022. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Írtam az orvosomnak. Azt írta, hog ha ez disszoc tünet, akkor nem fog hatni rá semmilyen gyógyszer


Megpróbálom kideríteni, hogy

melyik disszoc tünet, melyik valódi hallucináció.


Disszoc tünettel nem tudom mit lehet kezdeni, ha arra nem jó a gyógyszer.

2022. okt. 20. 18:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Vegyenek tűnik. Amikor kezelték, akkor valamire jól hatott a gyógyszer, másra nem. Utóbbiak között volt a hanghallás.
2022. okt. 20. 18:46
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Én skizofrén vagyok de a gyógyszerek mellett teljesen tünetmentes vagyok, nagyon rossz lehet így élni. Ha nálam nem hatna a gyógyszer végem lenne.
2022. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!