Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik hogy egy pszichológus...

Létezik hogy egy pszichológus nagyon nem érti a szakmáját?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő: tavaly amikor kórházba kerültem, pszichodiagnosztikát végeztek klinikai szakpszichológusok és szkizofréniát diagnosztizáltak, állapitottak meg nálam. Gyógyszert is szedek rá. Nagyon változatos tüneteim voltak, vannak. Kényszeresség, szorongás, hangulatú avar, téveszmék stb. A pszichológusom akihez járok néha beszélgetni, mindig azt mondja, hogy a szkizofrénia nem állja meg a helyét, ő szerinte csak sima személyiségzavarom van. Amit ő készitett régebben teszteket, nem is tudta rendesen kiértékelni, két három mondatot írt le csak. Lehet hogy annak ellenére hogy pszichológus, nem látja át a helyzetemet vagy nem jól látja a dolgokat?

Egyébként a szkizofrénia diagnózist a Sote-n állapitották meg, ott azért nagyon jó szakemberek vannak


2022. okt. 21. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Minden szakmában vannak olyanok, akiknek a képesítésük ugyan megvan, de egyáltalán nem értenek a szakterületükhöz. Ez alól a pszichológia sem kivétel.

Viszont azt nem tudom laikusként megállapítani, hogy a fenti leírás alapján mennyire ért a szakmájához a pszichológus.

2022. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Pszichológus betegséget nem diagnosztizálhat, arra pszichiáternek van felhatalmazása.
2022. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nálam úgy volt hogy a pszichológusi vizsgálat, tesztek alapján állitott fel az orvos diagnózist. És ezzel a diagnózissal nem ért a pszichológusom egyet.
2022. okt. 21. 18:05
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

A pszichodiagnosztikát klinikai szakpszichológus végzi, nem pszichiáter. A tesztek végrehajtása és elemzése ugyanis egy külön műfaj, pszichiáternek ritkán van erre képesítése.

Egy biztos, én nem kérdőjelezném meg a Sotés diagnózist.

2022. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Mint minden szakmában úgy itt is semmire sincs garancia.
2022. okt. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha találsz egyet aki tényleg jó, értelmes és tudja a dolgát akkor nagyon szerencsés vagy

A legtöbb szart sem ér

2022. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szóval sorban:


"Amit ő készitett régebben teszteket, nem is tudta rendesen kiértékelni, két három mondatot írt le csak." Nekem is így volt, sztk-s rendelőben csinált velem tesztet a pszichológus (Rorschach) és csak két-három mondatban írta le nekem, hogy mit talált. Sztem gyak.lag értékelhetlen volt, annyi volt benne, hogy szorongok (ja, mert ez a fő problémám), sokat panaszkodok (mégis mit csinálnék egy pszichológusnál) és hogy zárkózottabb vagyok, mint elsőre látszana (igen). Egyébként ő egy nagyon magasan képzett pszichológus, nem csak kl. szakpszichológus, hanem terapeuta is. És évekkel hamarabb kinéztem magamnak, mielőtt hozzá kerültem. Aztán végül nem jártam hozzá (se az sztk-ba, se magánba).


A pszichiáterek diagnózisairól a következőt tudom elmondani: 2 éve voltam a Nyírőben. A kezelőorvosom (egyebek mellett) vmi skizoizét állapított meg (pedig akkor már 2 éve megvolt a bipol diagom, hivatalosan, papíron). Voltam egy interjún az addiktológián, ott megint más diagnózisokat kaptam. És végül a kezelőorvosom főnöke, az osztályvezető ismét más diagokat adott, azok számítanak hivatalosnak. Na, erről ennyit.


De most idén nyáron voltam a Nyírőben ismét és a szobatársamnak akkor változtatták meg a skizofrénia diagját bipolra...

2022. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus egyébként LEHET, hogy jobban látja, hogy mi a bajod, mint egy pszichiáter. Egy pszichológus ugye heti 1x lát, a pszichiáter meg havonta 1x és akkor is szinte kizárólag (ha ugyan nem kizárólag) a gyógyszerezésedre koncentrál.


Én nem vonnám kétségbe a pszichológusom diagnózisát, ha nagyon jónak tűnik a terápia, nagyon jól tudunk együtt dolgozni és én magam is úgy érzem, hogy az ő diagnózisa jobbnak tűnik, mint a pszichiáteré.

2022. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nekem 44 (!!) éves koromban lett meg a korrekt diagnózisom. Előtte csak sima kevert szorongás és depi volt a diagom, aztán kaptam egy borderline szem.zavar diagot és végül jött a bipol diag (a bordi mellé). Szóval soook évbe telt, mire meglett a helyes diagnózis...


7-es és 8-as voltam

2022. okt. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Akár a pszichiáter akár a pszichológus is tévedhet.

Nekünk gyakorlaton jól beállított gyógyszerekkel tünet mentes skizófrén, bipoláris stb.. emberek jöttek személyesen elmesélni történetüket.

Az egyik férfit félre diagnosztizálták és ő érezte pl, hogy neki biztosan rossz diagnózis állítottak fel. Majd 2-3 év múlva kapott egy új diagnózist, ami után megértette magát és megkönnyebbült. Jobban tudott “betegségével” együtt élni.

2022. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!