Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni ha a stresszel...

Mit tudok tenni ha a stresszel miatt hasmenésem lesz?

Figyelt kérdés

Már egy ideje olyan problémával küzdök hogyha el kell mennem itthonról hosszabb rövidebb távra akkor rám jön a stressz és ezáltal úgy érzem wc-re kell mennem. Néha indokolt néha pedig hamis riasztás. Ha olyan helyre megyek ahol tudom hogy van lehetőség wc-re menni akkor kevésbé stresszelek de akkor is fennáll a veszélye. Ha pedig teljesen idegen a hely akkor végig izgulok hol tudok majd elmenni ha rám jön.. már lassan ott járok hogy nem merek elmenni sehova a munkahelyemen kívül. Mondhatni kezd tönkre menni az életem ez miatt. Valószínűleg pszichés oka van vagy nem tudom fejben dől el minden szokták mondani. De próbáltam már sokmindent kifogytam az ötletekből, nem tudnám megmondani mi történt ami miatt ez ki alakult de régen nem volt ilyen baj, de mára már ráment a kapcsolatom is, mert nem tudtunk menni különböző helyekre kirándulni a kialakult helyzetem miatt.

Ha valakinek lenne ötlete azt megköszönöm, azt hittem elmúlik egy idő után ez is mint a betegség de már túl hosszú ideje tart.



2022. okt. 24. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez psziches probléma a stressz miatt. Keress fel pszicholóhust.
2022. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően a szorongás kezelése lesz a megoldás, abból ne adj alább semmiképp.


De tüneti kezelésnek: Enterol. Én is hasonlóan vagyok, csak nálam fordított a dolog (egyéb okokból vacakol az emésztésem, és mivel egyre többször okozott gondot az évek alatt, emiatt görcsöltem rá - az eredmény ugyanaz lett kb, mint nálad).

Ha olyan helyre megyek, ahol tudom, hogy nem nagyon lesz mosdó, vagy picit is érzem, hogy gond lehet, akkor indulás előtt beveszek egy enterol kapszulát, vagy akár a betegtájékoztatónak megfelelően pár óra eltéréssel kettőt. Ha eszek is idegen helyen, akkor étkezés után is. Ez többnyire segít abban, hogy napközben ne legyen probléma. Emellett tudatosan figyelek rá, hogy ahol van kulturált mosdólehetőség, ott akkor is elmegyek, ha úgy érzem, éppen nem kell mennem - ez segít abban, hogyha a "hamis riasztás" beindul, akkor biztosan tudjam, hogy hamis.

Persze emellett figyelek rá, hogy a hétköznapokban, pl ha csak dolgozni megyek, akkor ne nagyon szedjem, hogy ne szokjak hozzá túlzottan.


Nem mondom, hogy 100%-os megoldás, plusz ugye a közérzeten nem minden alkalommal segít, ha beüt a parás gyomorgörcs, de többnyire azért segít. Korábban már ott tartottam, hogy sétálni, kirándulni, strandra, semmi olyan helyre nem megyek, ahol nincs mosdó.

2022. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen gondolkoztam a pszichológuson csak kicsit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban hogy ha beszélek róla az mennyiben segít,de ha úgy alakul felkeresek mindenképpen egyet.



Köszönöm szépen lehet megpróbálkozom vele hogy kicsit vissza adja a szabadságérzetet mikor még minden rendben volt.

2022. okt. 24. 19:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!