Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek,mit változtassak...

Mit tegyek,mit változtassak még,hogy elfogadjam magam?

Figyelt kérdés

Egészen 2015 óta amióta volt egy anorexiám nincs nálam rendben az énkép

Az eveszavaros miatt 50kg-rol 34re lefogytam.

Súlyos stádiumba kerültem és szembe állítottak azzal,hogy ha így folytatom meghalok.

Sokat bántottak a súlyom miatt mások is,így összeszedtem magam,de atestem kicsit bulimiaba is.

Miután elkezdtem a sulit és lettek barátaim minden helyre állt.

Jártam edzeni,egészségesen ettem.

Egy év múlva megint jött egy nagy trauma,a végig legjobbnak hitt barátnőm hátba szúrt,elég rendesen.

Nevetség tárgyává váltam,és emiatt megint a gödör mélyére kerültem de már pánikbeteg is lettem időközben.

Újra nem ettem rendesen.

De mindig valahogy kijöttem ebből az eveszzavarbol mert volt,aki megmentett.

Lett egy párom

Akivel két és fél évig együtt voltunk de meg csalt.

Persze nem tőle tudtam meg.

Az édesanyja amúgy se bírt.

És megint ugyanoda kötöttem ki minden egyre erősebb lett.

Próbáltam mindig újrakezdeni az életem

Megkaptam hogy vékony vagyok,de miután izmosabb lettem jöttek azzal,hogy meghiztam.

Nem mindenki tette így szóvá de akik igen,azoknál nagyon megütött.

Beleszerettem egy nárcisztikus emberbe nem mellesleg,aki folyamatosan kritizál,mindig valamivel megsert,legyen szó a kulsomrol.

De néha teljesen más,és normális.

Az önbizalmam konkrétan a nullan van.

De sose adtam fel.

Járok edzeni rendszeresen,kimentem külföldre dolgozni mert már annyira fájt az,hogy itt vagyok,hogy nem láttam jobb kiutat.

Közben falasirohamaim vannak fel éve heti egyszer ,de van hogy többször

Éhes vagyok,és úgy érzem nem bírok le állni utána megbanom,és kompenzálok több mozgással.

Egyszerűen gyűlölöm ezt az ördögi kört.Hogy valaki mindig megszolja a kulsomet.

Ha vékony vagyok,ha husosabb

Olyan ritkán látom magam igazán szépnek.

Az itthoni környezet is elég lelombozo.

Bántalmazó szülők.Termeszetesen mindenki a lelkivalagomba tarol be.

Nincs senki,aki igazán itt lenne velem.Az,akit szeretek srác legalább egy pillanatra elfelekteti a dolgaimat,de tudom hogy ő m g csak kihasznál és lassan 1 éve tart ez a zűrös kapcsolat.

Mert van,hogy úgy néz rám,úgy beszél,olyat tesz,ami azt sugallja hogy szeret,de nyilván csak magamellett akar tartani

Nem tudom hogy legyen önbizalmam.

22 éves vagyok,157cm 50kg,és őszintén sosem voltam magammal elégedett.


2022. okt. 25. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is tanuld meg elválasztani a saját hangodat a külső hangoktól. Annyira nagyon emlékszem arra, amikor én erre ráébredtem magamtól, meditálás közben, hogy ez meg az mondhat, amit akar, legyen az akár a saját anyám is, attól az még az ő hangja, nem az enyém, és ha nem tetszik, amit mond, akkor nem is szabad, hogy hasson rám!


Persze én nem tudom elképzelni, milyen lehet olyan súlyos testkép zavarral élni sajnos, neked, vagy nekem szerencsére, mint amilyenben te vagy, mert nagyon sok a tiédhez hasonló történetet hallottam már és mind nagyon megérintett és sokat elmélkedtem arról, hogy hogy lehet, hogy én meg annyira jóban vagyok magammal, pedig sosem voltam balerina alkat. Aztán rájöttem arra, hogy végül is minden otthon kezdődik és amikor kiskamaszként a tükör előtt mondtam, hogy én nem vagyok szép és senki sem fog szeretni, akkor anyukám azonnal lecsapott az ellenkezőjével, hogy dehogy is, hiszen szép vagy és mindenki téged fog szeretni. Tökre emlékszem, hogy mindig mondtam neki, hogy nem érdekel, hogy mit mond, mert ő az anyukám, neki ez a feladata, hogy ezt mondja, de ettől még nem fog senki szeretni. Mégis megtette a dolgát, mert szerencsére 14 éves koromtól kezdve szinte sosem voltam egyedül, ami megint csak jót tett az önbizalmamnak. Amikor 18 évesen az akkori szerelmemnek sírtam arról, hogy olyan kövér vagyok, hájas, akkor azt mondta, hogy imádja a hurkácskáimat, én meg tényleg sírtam. Mégis megtette a hatását, mert rajta keresztül is megtanultam szeretni magam és szerencsére sosem fogyóztam azért, hogy vékonyabb legyek, ám mégis mindennél vékonyabbra fogytam le, amikor abbahagytam a cukor fogyasztását.


Onnantól kezdve, hogy te írtad, hogy nárcisztikus emberbe szerettél bele meg hogy olyannal vagy együtt, akiről tudod, hogy kihasznál: ezek a kapcsolatok mind a te választásaid! Legyél olyannal, aki értékel téged, hogy rajta keresztül tanuld meg tőle szeretni önmagadat! Ilyen emberek helyett inkább légy egyedül egy kicsit, komolyan! Rossz kapcsolat helyett még az egyedüllét is jobb!


Tanuld meg szeretni önmagad, nézz Dove reklámokat, azok mind erről szólnak! Persze tudom, hogy egy ilyen mondattól itt nem fogsz megváltozni, de hátha mégis hathatok rád valamennyire!


Változtass magadon, változtass helyet, és magad is megváltozol! Sportolj, az jó, a falási rohamaidat meg korlátozd egészséges dolgokra. Tartózkodj a cukortól és járj terápiára, mert ez lassú önpusztítás és kár érted!

2022. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!