Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerekkel tudnám...

Milyen módszerekkel tudnám csökkenteni a párkapcsolati és a szexuális vágyakozásaimat?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy túl nagyok az igényeim, vagy túl nagy a szexuális éhségem. Átlagosnak mondanám. Mindig is arról álmodtam, hogy lesz egy szép családom, feleségem, gyermekeim, de arra jutottam, hogy talán jobb is, ha nem lesz. Egyszerűen már huzamosabb ideje nem megy az ismerkedés, valamint fogyatékkal élő vagyok, és nem szeretnék senki számára teher lenni semmilyen formában. Illetve ez a betegség örökölhető, ezért továbbadni sem szeretném. Volt már több párkapcsolatom, de többször megcsaltak, és mindig voltak olyan indokok szakitáskor, amik ahhoz köthetők, hogy nem vagyok teljes értékű ember. Nincs ezzel baj, elfogadtam mindegyiket. Viszont már 5-6 éve még csak egy flörtölésig se tudtam eljutni senkivel, egyébként sem vagyok egy jóképű gyerek, de amikor szóba kerül a fogyatékosságom azonnal barátzónába kerülök. Emiatt már nem is akarok ismerkedni. Viszont legbelül mindig ott van a vágyakozás, emiatt a depresszió is.

Hogy tudnám ezt a vágyakozást leküzdeni, és elengedni ezt az egészet, hogy az élet más területeire tudjak figyelni?


2022. okt. 25. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Pont fordítva. Tehát kezd el figyelni más dolgokra, ami csak egy kicsit is érdekel, hát még, ha valami jobban. Néha sajnos én is görcsölök, viszont az gátolja az eredményességet. Próbáld elengedni a dolgot. Hidd el, sokaknak van hiányossága, ne hidd, hogy csak neked van "fogyatékod". Vakok, kerekes székesek is próbálkoznak, több-kevesebb sikerrel. De ne görcsölj bele.


Érdemes minél több emberrel beszélgetni. Ha hetero vagy, akkor főleg ellentétes neműekkel. A huszadik barátzóna utána a 21. megszeret. Lehet, h a 21. szintán fogyatékkal él, akkor leszel próbára téve. Nevezetesen, hogy te is elfogadod-e a fogyatékkal élőket.


Olyan is van, amikor fogyatékos "dob" fogyatékost, pl mert "ki ha nem ő a Jani"... Sz@rj rá!


Ha esetleg magasak a zigényeid , vedd lejjebb,. Ha lejjebb vetted, annyi a dolgod, hogy görcs nélkül beszélgess ellentétes neműekkel. Barátkozva. Aztán valamelyik haverságból több is lehet.


Mondok neked valamit. Tudod, mi az egyik legnehezebb "fogyatékosság" a párválasztásra nézve? Az öregség! Vedd lazában a dolgot (de semmiképp se felelőtlenül.) Amíg nem vagy öregember, jók az esélyeid. Öregek egymás iránt is nehezen nyitottak általában, értem ez alatt a 70 felettieket.


Aki meg csak a külsőre hajt, meg hogy ne legyen fogyatékkal élő a párja, jobb is, ha elhajt téged, az egy érdekember (persze remélhetőleg nem eltartatni akarod magad, ebből indulok ki, mert akkor meg te volnál az).


Más kérdés, ha nem emiatt hárít. Ezer oka lehet, miért hárít valaki.

2022. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1


Tök jókat írtál.


Egyébként én is ilyen cipőben járok, mint a kérdező. Nem nagyon tudom elengedni azt a vágyam, hogy legyen vkim. Én már középkorú vagyok, elég súlyos pszichiátriai betegségekkel. De közben meg egy nagyon rendes, korrekt, jó humorú, klassz ember vagyok, tényleg jó belsővel és átlagos külsővel.


Nekem még olyan hely sem adódik, ahol ismerkedhetnék.


Nagyon nehéz beletörődni, hogy nem lesz senkim, akár lejjebb adom, akár nem. De próbálok beletörődni.


Aki viszont fiatal és jár olyan helyekre, ahol személyesen tud találkozni másokkal, ott tényleg az van, amit írsz. Barátkozni kell, beszélgetni kell és majd alakulgatnak a dolgok.

2022. okt. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!