Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem hatnak az ssri...

Miért nem hatnak az ssri gyógyszerek a férjemnek?

Figyelt kérdés

A férjem 31 éves férfi, már a második gyógyszerét szedi, ezt is négy hónapja, de nincs javulás.


A férjem tinédzser kora óta küzd a depresszióval. Visszavezethető ez a rossz családi hátterére, de azon már évek óta dolgozik egy terapeutával. Régebben nem hatott ki a családunk minőségére ez, néha rosszabb napjai voltak, de együtt átvészeltük. Most olyan, hát 2 éve történt nála egy nagyobb mélyrepülés. Akkor vesztette el azt a maradék egy rokonát (rajtam és a gyerekünkön kívül), aki törődött vele. Közben elvesztette a munkahelyét is, majd talált újat, de azt utálta, így ott hagyta. Hónapokig munkanélküli volt, teljesen befásult. Minden lehetőséget elszalasztott, egyre nyilvánvalóbb depressziós tüneteket produkált. Nem evett, fogyott, alvászavari voltak, beszűkült a tudata, nem kezdett bele semmibe. Ekkor javasolta a terapeutája a pszichiátert. Az orvos gyógyszert írt neki, amelyet 5 hónapig szedett, de leváltotta a mellékhatások miatt és mert nem javult az állapota. Most egy másikat szed, amely ugyan nem eredményez nála kellemetlen mellékhatásokat, de nem használ. Ezt is hónapok óta szedi. A hangulata nem javul, nincs érdeklődése semmi iránt, csak azzal tud foglalkozni, ami rossz. Közben lett megint munkahelye, de a múlt héten onnan is sikeresen eltávolíttatta magát a megbízhatatlansága miatt. Mondtam neki, hogy egy időre szüneteltesse a munkába állást, gyógyuljon meg. A terapeuta ezzel egyet ért, addig, amíg munka nélkül tud napirendet tartani. Majd ha megbízható, munkaképes lesz, akkor álljon újra munkába. Anyagilag igaz, nem kedvező ez nekünk, de szerencsére így is megoldjuk. A baj az, hogy nem tartja a napirendet. Már a terapeutával sem működik együtt. Folyton ideges, ha valamit mondok neki, felhúzza magát, sokat alszik, nem megy ki a házból, pánikrohamai vannak (erre kapott Rivotrilt, azt szedi, azóta valamelyest csökkent a szorongása, viszont nem érzi jól magát a gyógyszer hatása alatt, így ezt is el akarja hagyni). A pszichológus új gyógyszert javasolt, hogy váltsunk, de meddig fog ez még menni? Mikor lesz már végre változás? Ő már örökre így marad? Elegem van és el vagyok keseredve. Emiatt már magamon is látok depresszîv tüneteket, életkedvem sincs.

Ráadásul az egész családot felemészti. Olyanokat mondd nekem, hogy ha nem félne a fulladástól rég felkötötte volna magát. Nagyon csúnya dolog, de sokszor eszembe jutott már, hogy én ezt meddig fogom bírni, egyszer le fogok lépni? Csak túlságosan szeretem, túlzottan aggódok érte és inkább vele együtt szenvedek. Egyszer csak jobb lesz, ebben bízok.


2022. okt. 26. 20:10
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerváltás. Előbb-utóbb csak megtalálják a megfelelőt.
2022. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
13%
Gyógyszerek soha nem fognak segíteni. Váltson terapeutát.
2022. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Sokaknak segített már a gyógyszer. Sőt, van amikor maga a terápia nem elég. Ezt több hozzáértő is mondta.
2022. okt. 26. 20:31
 4/44 anonim ***** válasza:
13%
Ez a baj, hogy "hozzáértő" mondta, nem olyan, aki kigyógyult a depresszióból.
2022. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
41%
Sosem értettem azon sorstársaimat akiknek rendezett környezetük ellenére sem képesek kilábalni a problémából. Nekem iszonyatos gyerekkorom volt. A legbrutálisabb legmocskosabb legszégyentelenebb. Mindenkit elvesztettem amit nem bánok mert tönkretették az életem utána fogták magukat és meghaltak. Anyám él csak. Vele is elég rossz a viszonyom. Rajta kívül senkim sincs. Olyannyira tönkretettek lelkileg hogy soha egy nőt sem sikerült még összeszednem 34 éves fejjel. Egyedül magányosan élek. Bármekkora bajba kerülök egyedül kell vele szembenéznem. Senki sem segít. A férjed százszor szerencsésebb mert sikerült családot alapítania. Mellette állsz. Van Hátszele és mégsem tud ebből erőt meríteni. Belőletek. Hogy a vele történt rossz ellenére megkapta az élettől ezt. Ha ez nekem megadatna az lenne maga a terápia és akkor tudnám magam mögött hagyni ami történt velem. Ez lehetne a megváltás kb számomra. Ő pedig ezzel egyáltalán nem tud élni és sáfárkodni vele. Minden ott van a keze közt és mégsem becsüli és használja fel önmaga megsegítésére. Akkor vajon mit tenne ha úgy kellene élnie mint nekem? Ha teljes totál egyedül kellene lennie? Érthetetlen ez számomra és sajnálatos. Sajnállak érte. Nagyon nehéz helyzetbe hozott téged is és sajnos ebből csak rosszabb fog kisülni. Magával fog rántani. Mondanám a sablon dühítő dumát hogy sok erőt és kitartást de egy ilyen emberhez nincs ezekből elég készleten. Mondom ezt szintén defektesként....
2022. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

5-én elhiszem, hogy rossz neked, szörnyű lehet, de ez nem verseny. Én, akknek nagyon támogató szülei voltak is már kezdi pocsékul érezni magát ebben a helyzetben, ahol nem is én vagyok a beteg. Remélem nem leszek az. Bár nálam szerintem szimpla rosszkedvről van szó.

Igen, itt vagyunk a férjemnek, de neki úgy látszik nem ez a gyógymód. Ő is a poklok poklából jött, a testvére két éve öngyilkos lett (ő nem tudta feldolgozni, a férjem feltudta), de most meg ez tette be nála szerintem a kaput. Bár ő azt mondja, hogy maga sem tudja.

Régebben én is lecseszegettem, meg szemrehánytam neki ezt-azt, hogy szedje össze magát, de olyankor csak kikelt magából, ráadásul ez nem is javasolt módszer.

Sokszor már én sem tudom, hogy miként álljak hozzá. Ez itt a baj. Megfoghatatlan az egész.

2022. okt. 26. 20:44
 7/44 anonim ***** válasza:
36%

Gyógyszerek max. Arra voltak jók, hogy ne legyenek érzéseim, felszedjek 45 kilót, és ne legyen libidóm. 🤮


De hát a gyógyszerek azok segítenek rajtad, mert hát a szakértők azt mondják.


Biztos velem volt a baj, hogy pszichológus tudott csak segíteni.

2022. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
7- Nem kérdőjelezem ezt meg, de mindenki más. Mi eleve pszochológussal kezdtünk, ő küldte pszichiáterhez, aki gyógyszert írt. Ehhez a terapeutához jár évek óta, akivel hosszú ideje megértették egymást. Egyébként az első bogyótól ő is hízott, nem volt libidója. Most a másodiknál nincs ilyen, csak simán nem hat.
2022. okt. 26. 20:51
 9/44 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező. Nem értelek téged sem. Tiltakozol minden válasz ellen miközben azt mondod szenvedsz a férjed állapotától te magad is...
2022. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Egy válasznál tiltakoztam, az pedig a gyógyszerek nem segítenek állítás volt.
2022. okt. 26. 21:17
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!