Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Covid okozta agyköd?

Covid okozta agyköd?

Figyelt kérdés
Van-e itt olyan, akiknek a covid agyködöt okozott, amely memóriazavarral, (ami már nagyon hasonló a demenciához)figyelemzavarral, depresszióval, emlékezetzavarral jár? Ha van ilyen, akkor elmomdanátok, hogy meddig tartott?
2022. okt. 26. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én még a legelső körben voltam először covidos, akkor nagyon durván elkapott. Az agyköd azóta is tart (két éve, ez nem fog elmúlni már soha), de az első félév alatt sokat javult, utána is egy keveset. Mondanám, hogy szedj ezt-azt rá, de ami valamennyit segít az hatással van az érrendszerre is, amit a covid szintén megtépáz, nem jó pluszban terhelni gyógyhatású szerekkel amíg legalább az a része a szervezetnek helyre nem jön. Vérképet is érdemes csináltatni, a májat is eléggé taccsra teszi.
2022. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Neked melyik a legrosszabb az agyködben? Nekem a depresszió, és a nagyfokú figyelemzavar.
2022. okt. 26. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jutnak eszembe szavak magyarul sem. Tudom hogy tudom, csak nem érem el, mint amikor a polc tetejéről nem tudod az üveget levenni pedig pont hozzáérsz már. Vannak szavak, amik azóta ha kellenek soha nem jutnak eszembe, de ha valaki használja, ismerem, tudom minden vonatkozását. Én sok szellemi munkát végzek, forditok is, elég kemény volt így dolgozni.

A levertség szerencsére nem tartott sokáig, pár hónap volt.

2022. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is van még olyan, hogy nem találom a szavakat. Nagyon mélyen megvisel ez, mert költészettel foglalkozom. Az agyköd a legrosszabb a covidban.
2022. okt. 26. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a legrosszabb. Neked mióta tart?
2022. okt. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kb fél éve. Hol jobban vagyok,hol rosszabbul.
2022. okt. 27. 07:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez is ismerős. :/
2022. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Igen, én is hallottam már ilyet vkitől, hogy nála ez a helyzet, pont a napokban.
2022. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!