Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék másként tekinteni...

Hogy tudnék másként tekinteni édesanyám halálára?

Figyelt kérdés
Születésemkor hunyt el és az apám mindig mondta, hogy én öltem meg őt és én is így látom. Ha nem is direkt, de ha nem lennék, akkor ő élhetne. De egy ismerősöm szerint ez hülyeség és nem kéne ezt hinnem. Egyáltalán ki a hibás, ha nem én? Hogy gondoljak rá másként? 16/L

2022. okt. 27. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Ne csináld már! Bocsánat de apukád èsznèl van? Tèged okol? Szerencsétlen èdesanyád elhunyt de helyette te születtél valamit visszaadhattál a fájdalmából neki. Ha így gondol rád akkor szerintem pszichiáternèl a helye. Semmiről nem tehetsz!
2022. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem te kérted, hogy a világra jöhess. Apád egy idióta.

Nézhetjük úgy is, hogy apád miatt halt meg, mert ő ejtette teherbe.

2022. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Ne viccelj, mégis mit tudtál volna te tenni, 3 kilós magzatként? Édesanyád körül voltak orvosok, szülésznők, eszközök/műszerek. Akárhogy is történt, ez az ő felelősségük volt.

Apád pedig..nos, úgy tűnik, még mindig nem tudta feldolgozni a történteket. Ilyenkor sokszor keresünk és találunk valakit, akire rá lehet vetíteni az okokat. Sajnos pont téged talált meg - jogtalanul -, noha éppen az ő dolga lenne neked vígaszt nyújtani. Pusztán azért is, mert ő a felnőtt és te vagy a gyerek.

Lehet, hogy ez csúnyán fog hangzani, de apádnak anyukád "csak" a felesége volt, neked viszont az édesanyád. És ő legalább ismerhette és szerethette; neked még ez sem adatott meg.

Sajnálom.

2022. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj, hogy apád érzelmileg nem tudta feldolgozni.


Apa 20 éve az orvosokat okolja, mert nem mentették meg anyát. Hiába mondjuk el neki, hogy anyát nem lehetett! megmenteni, ő gyűlöli az orvosokat.


Ez érzelmi indíttatású dolog, és sohasem szűnik meg segítség nélkül.

Apád NEM idióta, egyszerűen súlyosan beleragadt a gyászban.

2022. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!