Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vissza lehet szerezni az...

Vissza lehet szerezni az agyam feletti kontrollt?

Figyelt kérdés
Bocsi, hosszú lett kicsit. Sokféle embertípus van, én világ életemben egy afféle álmodozó, merengő típus voltam. Ezt úgy értem, hogy mióta az eszemet tudom, a saját gondolataim elnyomtak minden mást a külvilágból. Valami ilyesminek képzelem az autizmust, talán bennem is van egy nagy adaggal. Az élet zajlott körülöttem, de soha nem figyeltem az eseményekre, mert ami a fejemben pörgött, mindig izgalmasabb volt. Most nem írom le, mik mennek a fejemben, mert egyrészt nem is lehet szavakba írni, másrészt, ha mégis megpróbálnám, az egy 700 kötetes szürreális regényarmada lenne. Lényeg ami lényeg, ugye jött az iskola, középiskola, munkahely, ahol teljesíteni kell. Ha az ember nem tud koncentrálni, akkor megbukik, elbukik. Nagy nehezen megtanultam háttérbe szorítani a saját gondolataimat az évek alatt, teljesen sosem múltak el, de úgymond leszűkültek annyira, hogy oda tudjak figyelni esetleg más emberekre, a munkámra, stb. Aztán jött egy szerelmi trauma, ami után felejtenem kellett. És a legegyszerűbb módja a felejtésnek az volt, ha szabadjára engedem újra a kaotikus gondolataimat, amiket évekig tartott elzárni. Végül is sikerrel túljutottam a szerelmi traumán, a saját gondolataim lemostak minden keserűséget, viszont nagy ára volt: most már képtelen vagyok elzárni. Olyan az agyam, mint egy csap, ami folyamatosan meg van nyitva, és ömlenek belőle a gondolatok. Mindig. Nem tudok már normálisan figyelni semmire. Még arra se, ha a főnök beszél hozzám. Nézem a kedvenc sorozataimat, és mire végére érek, nem tudom, mi volt az epizódba, mert végig a saját gondolataimra figyeltem. Olyan az egész, mintha 20 ember beszélgetne a fejemben egyszerre. Semmi már nem köt le annyira, mint a saját gondolataimat "hallgatni". A teljes baráti társaságomat leépítettem már, mert meguntam őket. Nem panaszképp írom, mert én végül is elvagyok ezekkel a gondolatokkal. Csak két negatívuma van: Mentálisan elképesztően fáradt vagyok. Teljesen mindegy, mennyit alszok, mert egy pillanatig se áll le az agyam, minden éjszaka vagy 1000 sorozatepizódnyi történést álmodok meg. Ami amúgy baromi szórakoztató, de baromi fárasztó. Jó lenne néha tényleg csak pihenni. Valahogy kikapcsolni az agyat. Másik negatívum, nem tudom, mikor fognak kiütközni ezek a problémák például a munkahelyen. Igyekszem jól teljesíteni, de az utóbbi időben elő-előfordul, hogy elfelejtek dolgokat. Például megírni egy jelentést, vagy hasnlókat. Egyelőre nem idegesek rám a főnökeim, látják, hogy fáradt vagyok, de nem foghatok erre mindent egy életen át. Nem akarom a gondolataimat végleg elzárni (nem is tudnám), csak egy kis pihenésre vágyom... Szeretném újra, ha lekötnének a hobbik, ha tudnék figyelni a filmekre, az emberekre, a hobbijaimra... Egy valamit semmiképp nem akarok: gyógyszerezni magam. De ha segíteni nem is tud senki, legalább jó lenne tudni, más is jár e ebben a cipőben? Legalább megnyugtatna a tudat, hogy nem egyedül vagyok így.

2022. okt. 27. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én is ilyen vagyok, folyton jár az agyam, nincsenek barátaim. Fantázia világban vagyok, nem tudok másra koncentrálni, ezért majdnem elütöttek az utcán.

Kimaradok a minden napi eseményekből és nem zavar. Szeretem az agyamat én viszont, nem cserélnék mással.

2022. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én-t kell erősíteni az agy átver folyamatosan .
2022. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
Király, nekem meg pont fordítva működik az agyam, mert alig vannak gondolataim. Amúgy a meditációt javaslom, az pont erre a "fecsegésre" jó, amit az agyad csinál. Segít a gondolataidat kikapcsolni, vagy elterelni róla a figyelmed. Nagyon hasznos, 10-20p instant lazítás és utána egész nap kipihent leszel. Van sok vezetett meditáció/relaxáció youtubeon magyarul, egész jók.
2022. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Nekem a barátom is ilyen ő gyermekként spektrum zavaros volt és ilyen szinten maradt meg. Néha nagyon nehéz a fejével. Egyébként ha már kezded látni azokat akik beszélnek hozzád az eléggé skizofrén gyanús sőt akár feslett személyiség zavarod is lehet.
2022. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarom leegyszerűsíteni a problémádat, de lehet nem ártana kivenni egy kis szabadot, elutazni valamerre, és kiszakadni a mindennapi megszokott környezetből. A mókuskerék életmód simán beleragadhattál ebbe az ún. “rumination-be”, és jót tenne a környezetváltozás vagy egy kis dopamin löket (úszás, túra, szex, masszázs).


Ha nem sikerül jobban lenni, akkor a helyedben felkeresnék egy pszichoterapeutát.

2022. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös, mindenfélét csinálok, túra, zenélés, rajzolás, mindenféle járművek vezetése, rengeteg strandolás nyáron, színházak, koncertek, stb, de MINDEKÖZBEN is inkább csak a fejemben kavargó dolgokra figyelek. Egy példával élve, engem még egy bázisugrás közben is esélyes, hogy a saját gondolataim jobban lekötnének, mint maga a zuhanás.


4-es, attól azért elég messze vagyok szerintem, hogy olyan fizikai kivetülései legyenek a gondolataimnak, mint mondjuk az "Egy csodálatos elme" filmben. Ez valami olyasmi, amit nem lehet leírni. Talán úgy tudnám legjobban jellemezni, mintha a fejemben folyamatosan menne egy konferencia vég nélkül, vagy 3 film egyszerre, meg mindenféle színdarabok. Egy hihetetlenül tömény koncentrátum ez, és egyre jobban elnyomja a külvilágot. Izgalmas, élvezetes, csak hát valamiből élni kell, és ha ez egyre inkább eluralkodik a fejemben, egy idő után nem fogok tudni pénzt keresni, és leginkább csak ettől félek.

2022. okt. 28. 01:36
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Ha élvezed, akkor szerintem nem feltétlenül kell megváltoznod, de a jobb szabályozás miatt (amit te is írsz, hogy dolgoznod kell) kérhetsz segítséget.
2022. okt. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!